Skip to main content

YÖK Denkliği Bulunan Tıp Fakülteleri Listesi

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) denkliği olan tıp fakülteleri eğitim imkanı hangi ülkelerde vardır, nasıl gidilir?  Studiewell eğitim kariyer ve danışmanlık firması, yurt dışı kariyer fırsatlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için detaylı bir araştırma yaptı.

YÖK Denkliği Olan Tıp

YÖK denkliği olan tıp fakülteleri listesi Studiewell web sitesinde detaylı olarak paylaşılmıştır.

YÖK Denkliği Bulunan Tıp Fakülteleri Listesi - Studiewell com

YÖK Denkliği Bulunan Tıp Fakülteleri Listesi

Tıpta Denklik Var mı?

Türkiye 2018 yılında birçok ülke ile YÖK Denkliği Olan Tıp anlaşması imzaladı. Yurt dışı kariyer yapmak isteyen öğrenciler için büyük imkanlar sağlanmaktadır. Studiewell danışmanlık da yurt dışı kariyer yapmak isteyen tıp öğrencileri için oldukça ideal imkanlar sunmaktadır. Stuewell ile iletişime geçerek, YÖK denkliği olan tıp fakülteleri olan ülkeleri öğrenebilir, bütçenize uygun üniversite okuyabileceğiniz üniversitede kariyer yapabilirsiniz.

Tıpta Denklik Var mı - Studiewell com

Tıpta Denklik Var mı

YÖK Denkliğinde Tıp Kaç Puan

Yurt dışı kariyer yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gerek bazı sınavlar vardır. Yurt dışı kariyer için belli bir puan almanız gerekmektedir. YÖK denkliği olan tıp için 2022 STS Tıp Doktorluğu Başvuru Kılavuzuna göre STS Tıp sınavının her bir aşamasında başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 35 puan alınması gerekmektedir.

YÖK Denkliğinde Tıp Kaç Puan - Studiewell com

YÖK Denkliğinde Tıp Kaç Puan

YÖK Denkliği Olan Tıp  için Hangi Sınava Girmek Gerekiyor?

Dünyanın her yerinde öğrenciler üniversitelerden kabul alabilmek için çeşitli sınavlara girerler. Bunlardan en önemlileri, STS, SAT, AP, IELTS, TOEFL, IMAT, GMAT, ABITUR, GRE gibi sınavlardır. Öğrencilerin lise akademik başarılarının yanında, bu sınavlardan alacakları skorlar da büyük önem arz etmektedir. Bizler de gerek yurt içindeki gerekse de yurt dışındaki eğitmenlerimizle öğrencilerimizi en iyi şekilde bu sınavlara hazırlamaktayız. Şimdiye kadar yüzlerce öğrencimiz dünyanın en iyi üniversitelerine yüksek skorlarla yerleşmiştir. YÖK denkliği olan tıp fakültelerinde okumak için STS sınavından yeterli puanı almak gerekiyor. Lisansta tıp denkliği Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan ve Ukrayna gibi ülkelerde verilmektedir. Lisansüstü tıp denkliği ise Birleşik Krallık, ABD, Almanya ve Fransa gibi ülkeler başı çekiyor.

YÖK Denkliği Olan Tıp için Sınava Girmek Gerekiyor_ - Studiewell com

YÖK Denkliği Olan Tıp için Sınava Girmek Gerekiyor

YÖK Denkliği Tıp – Studiewell İletişim

YÖK denkliği olan tıp alanında kariyer yapmak istiyorsanız Studiewell ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun yıllardır yurt dışı kariyer alanında danışmanlık hizmeti veren uzmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Merkez Adresi:
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul
Şube Adresi:
Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:24 Hukukçular Sitesi K:1 D:8 Mecidiyeköy Şişli, İstanbul
ABD Adresi:
228 Hamilton Avenue, 3rd Floor, Palo Alto, CA 94301, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
0552 817 62 52 0216 349 34 09 WhatsApp USA +1 251 901 38 38 WhatsApp TR +90 552 817 62 52
Eposta
info@studiewell.com
YÖK Denkliği Olan Tıp Fakülteleri

Yorumlar

Bir Yanıt bırakın