Skip to main content

YÖK Denkliğine Sahip Olan Fakülteler

YÖK denkliği olan tıp ile nitelikli bir eğitim çerçevesinde bireyin kendini ispatlaması çok daha konforlu bir alan sağlayacaktır. YÖK denkliği olan okullarda tıp eğitimi almak ta sahip olabileceğiniz niteliklerin kalitesini arttırmaktadır.

Çağdaş dünyanın yaşamımıza sunduğu en büyük avantajlardan biri de farklı yerlerde, tanışmadığımız kültürle tanışma fırsatı sunuyor olmasıdır, bunun en pratik yollarından biri de yurt dışında eğitim alarak sınırsız ufuklara erişebilmektir. Etkileşim içinde olabileceğiniz sosyal bir çevre ile yeni bir dil öğrenirken, hayallerinizi süsleyen tıp eğitiminizi alarak yaşamın temel mihenk taşlarından olan meslek sahibi olma olgusunu hem eğlenerek hem öğrenerek tecrübe edebilme keyfine sahip olabileceksiniz.

Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Yurt Dışında Tıp Eğitimi - Studiewell com

Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Türkiye’de doktor olma arzusunun yanı sıra eğitiminizi yabancı bir ülkede alarak farklı insanlarla yeni bir kültür içinde etkileşim içinde olmak istiyorsanız tıp eğitiminizi yurt dışında yapmalısınız. Sağladığı çok yönlü avantajların yanında, öğrendiğiniz yabancı dili pratik etme fırsatına sahip olacaksınız. Geleceğe yönelik yapılan kariyer planlamalarında elzem öneme sahip olan yabancı dil bilme doğrusuna kariyerinize başlamadan sahip olmuş olacaksınız böylece çok uluslu coğrafyada her dilden insana hitap edebilen, her hastanın şikayetini anlayabilen gerçek bir iletişim içinde olabileceksiniz.

YÖK Denkliği ve YÖK Tarafından Tanınma

YÖK Denkliği ve YÖK Tarafından Tanınma - İngiltere - Studiewell com

YÖK Denkliği ve YÖK Tarafından Tanınma – İngiltere

YÖK denkliği ve YÖK tarafından tanınma aynı sanılarak birbirine sıkça karıştırılan iki farklı kavramdır. Kavramların anlamlarına hakim olarak içeriğini bilmek, eğitimde doğru kararlar vermek açısından önemlidir. Seçilen okulun hangi tanıma sahip olduğunu bilerek değerlendirme yapmak gerekmektedir. Üniversiteler ile ilgili olan tanınma, yurtdışında gideceğiniz kurumun ülke, teknik donanım, fiziki altyapı gibi çeşitli kriterlerden geçerek değerlendirilmesi ve bunun sonucunda o eğitim kurumunun üniversite statüsünde olup olmadığına karar verilmesidir. Sahip olduğunuz diplomanın denklik başvurusunu yapabilmeniz için diploma alınan üniversitenin YÖK tarafından tanınıyor olması gerekmektedir.  Denklik mevzusunda temel olan konu üniversite eğitimi boyunca alınan zorunlu derslerin içerik ve yoğunluk olarak Türkiye’deki ilgili bölüm ile uyumluluk ve uygunluğunun tespit edilmesidir. Yeterli uyumun olmaması durumunda Türkiye’deki bir üniversite eksik olan dersleri almak veya denklik sınavına tabi olmak gerekmektedir.

YÖK Denkliği Olan Ülkeler

YÖK Denkliği Olan Ülkeler - Almanya - Studiewell com

YÖK Denkliği Olan Ülkeler – Almanya – Studiewell

Avrupa Birliği ülkeleriyle birliğe üye olan ülkelerde tanınma ya da denklik anlamında herhangi bir sorun mevcut değildir. Birliğe üye olmayan ama Bologna anlaşması kapsamındaki ülkelerde( Rusya, Ukrayna vb.) de herhangi bir sorun yoktur. Studiewell firması olarak öğrencinin istek ve beklentileri doğrultusunda İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya, Polonya, Avusturya, Belçika, Hollanda, İtalya, Fransa, İrlanda, Makedonya ve Bulgaristan başta olmak üzere birçok ülkeye yerleştirme yapmaktayız.

Uluslararası Geçerlilik

Uluslararası Geçerlilik - Studiewell com

Uluslararası Geçerlilik – Studiewell

Avrupa Birliği üyesi bir ülkede tıp diploması alındığında diğer bütün Avrupa Birliği ülkelerinde denkliği vardır. Amerika’da USMLE, İngiltere’de UKMLA, Kanada’da MCCQE-MCCEE akreditasyonları bulunmamaktadır, ilgili ülkenin sınavına girerek mezuniyet sonrası yetkinlik ispatlanarak diploma hak sahibi olunmaktadır.

Kabul Şartları

Kabul Şartları - Studiewell com

Kabul Şartları – Studiewell

Üniversitelerden kabul almak sadece YÖK’ün belirlediği sınavlarla olmamakla birlikte katıldığınız proje ve etkinlikler, sosyal zeka gibi birçok parametrede de değerlendirilmektedir. Studiewell yurtdışı eğitim danışmanlık firması olarak gerekli bütün şartların sağlanması için öğrencilere mentörlük edilmekte, gerekli tüm resmi işlemler itina ile yapılmakta, geleceğe atılan bu eşsiz anda danışanlarımıza destek vermekteyiz.

YÖK Denkliği için Studiewell  ile İletişime Geçiniz

Yurt dışında eğitim hayatınıza yön vermek için Studiewell ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da Studiewell eğitim kariyer danışmanlık firmasını ziyaret ederek konunu uzmanlarıyla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Studiewell’e ulaşabileceğiniz adresler:

Telefon:

0552 817 62 52

0216 349 34 09

Merkez Adresi:
Osmanağa Mah.
Kuşdili Cad.
H. Fazlıoğlu İş Merkezi
No:19 K:3 D:10
Kadıköy, İstanbul

Şube Adresi:
Fulya Mah.
Büyükdere Cad.
No:24 Hukukçular Sitesi
K:1 D:8 Mecidiyeköy
Şişli, İstanbul

ABD Adresi: 
228 Hamilton Avenue,
3rd Floor, Palo Alto,
CA 94301, Amerika Birleşik Devletleri

 

Yorumlar

Bir Yanıt bırakın