Amerika'daki Dil ve Yaz Okulları

Yurtdışında Dil ve Yaz Okullarında Eğitim Almak

Amerikada Dil Okulları Amerikada Yaz Okulları

AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

Öğrencilerimiz birçok nedenden dolayı yurtdışında dil eğitimi almak isterler. Bu nedenlerden en önemli olanları, her yerde İngilizce konuşmak durumunda kalmaları, belirli sınavlara hazırlanmak, hem pratik hem de akademik anlamda daha kısa sürede İngilizce seviyelerini yükseltmek, sonraki eğitim ve iş hayatlarını dil sıkıntısı olmadan daha rahat sürdürebilmek, farklı kültürler ve kazanımlar edinmektir. Amerika; çok sayıdaki program seçenekleri, konaklama ve okul alternatifleri, farklı şehir, kültür ve iklim olanakları, eğitim kalitesi ve bilim, sanat ve teknolojide ileri düzeyde olması nedeniyle öğrencilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık verir. Her çeşit isteğe ve beklentilere göre öğrencilerimizin belirlediği kriterlere göre şehir, okul, konaklama ve dil kursu program ayarlamak mümkündür. Amerika; birçok farklı ülkeden, ulustan, dinden insana özgürlüğü vaat ederek kucak açmıştır
ve sunmuş olduğu alternatifler ile içinde barındırdığı çeşitli kültürlerle keşfedilmesi gereken bir fırsatlar ülkesidir. Her insanın mutlaka görmesi gerektiği ve bunun için zaman ayırmaya değer bir ülkedir. Dil eğitimi, yüksek lisans veya sertifika gibi ihtiyaç duyulan bir eğitimde bu ülkenin tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri bu zamanı yaratmaktır. Akademik veya bireysel olarak hedeflere ulaşırken bir yandan bu eğitim sırasında bulunmuş olduğu şehri ve
çevre eyaletleri gezip görmektir.

Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Amerika’da dil eğitimi almak özellikle uzun dönemde ise İngiltere’ye kıyasla çok daha uygundur. Amerikan dolarının Sterline kıyasla düşük olmasından dolayı baştan avantajlı olan Amerika dil eğitimi, her bütçeye uygun dil okullarıyla da öğrencilere farklı alternatifleri sunmaktadır. Ayrıca alınmış olan F-1 vizesi, almış olduğunuz eğitim yetersiz geldiğinde veya üzerine farklı programlar eklemek istediğiniz takdirde ülkeye dönüş yapmadan uzatma imkanı tanımaktadır.

En çok tercih edilen şehirleri; New York, Boston, Chicago, Miami, North Lauderdale, Washington, Seattle, Philadelphia, Atlanta, Pennsylvania, San Francisco, Berkeley, Ohio, Orlando, Santa Barbara, Los Angeles, Irvine ve San Diego’dur.

En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tip İngilizcesi, TOEFL Hazırlık, SAT Hazırlık, Gmat Hazırlık, Gre Hazırlık gibi programlardır.

Amerika Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Gerekli belgeler şunlardır:

 1. Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik
  göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme
  esnasında öğrenebilirsiniz).
 2. Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların
  direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
 3. Pasaportunuzda kişisel bilgilerinizin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu
  sayfaların fotokopileri.
 4. Banka mektubu.
 5. Sponsor mektubu.

Amerika’da Yaz Okulu

Yaz okulu için özgürlükler ülkesi Amerika’yı seçenler birçok alternatif okul şansına sahip olmaktadırlar. Bunlar içerisinden beklenti ve hedeflerine uygun olanları, istedikleri lokasyonları seçme şansına sahiptirler. Dil eğitimi ile öğrencilere birçok sosyal aktivite imkan sunan okullar, öğrencilere tatilde olduklarını unutturmadan eğitim vermeyi amaçlamışlardır. Bunun yanında kültür ve spor aktiviteleri ile sürekli öğrenme ve geliştirme merkezli
olduklarını unutmamak gerekir.

Amerika’da yaz okulu denilince özellikle akla outdoor aktiviteleri ve ünlü plajlar gelmektedir. Boston, Los Angeles, San Diego, Manhattan, New York, New Haven, Philadelphia gibi birçok ünlü şehirde ve California’da Malibu sahili, Florida gibi ünlü sahillerde muhteşem aktivitelerle, Amerika yaz okulu öğrenciler için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

En İyi Amerika Yaz Okulları

FLS, Kaplan International, St.Giles International, ELS Language Centers, Embassy English ve EC English gibi kurumsal ve dünyanın dört bir yanında şubeleri bulunan okulların yanı sıra özellikle Amerika’yı seçen öğrenciler seçkin üniversite kampüslerinde eğitim almalarını sağlayan Summer Discovery programıyla da öğrenciler istedikleri ve hayal edebildiklerinden çok daha fazla imkanlara sahiptirler.

Amerika Yaz Okulu Süreleri

Okulların programlarına göre değişkenlik gösterir ancak genellikle minimum 2 hafta olacak şekilde maksimum 7-8 haftalık olacak şekilde tercih edilir. Her hafta için belli bir program vardır. Öğrencinin hangi saatlerde derse gireceği ve hangi gün hangi etkinliğe katılacağı önceden belirlenmiş olur. Hazırlanan bu programlar genellikle 3-4 haftalık oluşturulur ve her program bitiminden sonra program kendisini tekrar etmeye başlar. Bu sebeple öğrencilere maksimum program süresince ya da eğer seçenek varsa birden fazla program seçmesini tavsiye ederiz.

Amerika Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Genellikle minimum yaş sınırı 10’dur. 17 yaşından büyük öğrenciler bu programa katılamaz. Belirli bir dil seviyesi aranmaz. Öğrenciler okulun ilk günü ya da ülkeye gitmeden önce evlerinde yaptıkları seviye tespit sınavının sonucuna göre seviye sınıflarına ayrılırlar.

Studiewell Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ekibi olarak tüm yurtdışı eğitim sürecinde yanınızdayız! Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.