İngiltere'deki Üniversiteler

Yurtdışında Eğitim

İngiltere'deki Üniversiteler

İNGİLTERE’DEKİ ÜNİVERSİTELER

Yurtdışında eğitim denilince ilk akla gelen ülkelerden biri İngiltere ve popülaritesi her geçen gün artıyor. Cambridge ve Oxford gibi yüzlerce yıllık akademik geleneğe sahip seçkin eğitim kurumlarına ve köklü eğitim sistemlerine ev sahipliği yapan İngiltere, birçok bilimsel alanda söz sahibidir.

Ayrıca, binlerce yıllık zengin tarihi ve geleneksel yaşam tarzı ile her yıl 180’den fazla ülkeden 400.000’den fazla öğrenciyi kendine çekmektedir. Dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Londra’nın yanı sıra Manchester, Bournemouth ve Brighton gibi eşsiz güzellikleri ile öğrencilerin ilgisini çeken birçok şehri bünyesinde barındırmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz tüm okulların yönetim sistemleri, eğitim kalitesi, konaklama seçenekleri ve sosyal donatıları belirli standartların üzerinde olup British Council tarafından onaylanmakta ve düzenli olarak denetlenmektedir. Zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı ve farklı kültürünün yanı sıra seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sistemi ile eğitimde ilk sıralarda yer alan İngiltere, İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Aşağıda İngiltere’nin köklü üniversitelerinden bazılarını bulabilirsiniz.

Birleşik Krallık Üniversiteleri – İngiltere’deki Üniversiteler

Üniversite Şehir Açıklama
Bradford Üniversitesi Bradford Onlarca lisans ve yüksek lisans programına sahip sosyal bir üniversite
Brighton Üniversitesi Brighton Dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında uluslararası bir üniversite
Cardiff Üniversitesi Cardiff İngiltere’nin en eski ve en iyi 10 üniversitesinden biri
Greenwich Üniversitesi Greenwich İngiltere’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri, ödüllü yeşil kampüse sahip
Liverpool Üniversitesi Liverpool UNESCO kültür başkenti Liverpool’da mükemmel bir İngiliz üniversitesi
Heriot Watts Üniversitesi Edinburg İskoçya’nın başkentindeki Birleşik Krallık’taki en eski üniversitelerden biri
Sussex Üniversitesi Brighton Dünyanın ve İngiltere’nin en iyi araştırma üniversitelerinden biri
King’s Colleges Oxford, Londra, Bournemouth Lisans ve yüksek lisans öncesi hazırlık eğitimi alabileceğiniz İngiltere’deki en iyi okullardan biri.
Londra Metropolitan Üniversitesi Londra 1848’de kurulan Londra’nın en büyük üniversitesi
Oxford Brookes Üniversitesi Oxford Oxford’un en iyi üniversitelerinden biri, işletme yönetimi konusunda ün sahibidir
Güney Galler Üniversitesi Cardiff, Newport, Pontypridd 5 farklı kampüsü ile İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biri
Kent Üniversitesi Canterbury Bilgisayar alanında ünlü olan üniversite, İngiltere’nin kültür şehirlerinden biri olan Canterbury’de bulunuyor.
Kaplan Uluslararası Kolejler Londra En İyi 20 İngiliz üniversitesine başvurmadan önce en kaliteli hazırlık programları sunar
Bellerbys Koleji Brighton, Cambridge, Londra, Oxford Mühendislik, tıp veya sosyal bilimler için yoğun temel eğitimi sunar
University of Law Londra, Manchester, Leeds, Birmingham, Bloomsbury İngiltere’de Hukuk okumak için en iyi seçeneklerden biri
Londra Birkbeck Üniversitesi Londra 1823’te kurulan 200’den fazla lisans ve yüksek lisans programına sahip üniversite
Brunel Üniversitesi Londra İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden biri, en iyi 50 üniversitesi arasında yer aldı
Durham Üniversitesi Durham 1832’de kurulan dünyanın en iyi 78. üniversitesi
Kingston Üniversitesi Londra Londra 25.000 öğrencisi ile Londra’daki herhangi bir üniversitenin en çok uygulanan üniversitesi
Manchester Metropolitan Üniversitesi Manchester Eğitim Bilimleri alanında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında
Middlesex Üniversitesi Londra Köklü geçmişiyle Londra’nın kendine özgü üniversitesi
Newcastle Üniversitesi Newcastle Dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında yer alan Russell Group üniversitesi
Queen’s University Belfast Belfast 2 Nobel Ödüllü mezunuyla Birleşik Krallık’ın en eski üniversitelerinden biri
University of Reading okuma Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan 300’den fazla programı olan üniversiteler
Royal Holloway University Londra 1876’da kurulan, dünyanın en iyi 290. üniversitesi, University of London’ın bir üyesi
Sheffield Hallam Üniversitesi Sheffield Sheffield’in kalbindeki Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden biri
Edinburgh Üniversitesi Edinburg 20 Nobel Ödüllü mezunuyla dünyanın en eski 6. üniversitesi
Aberdeen Üniversitesi Aberdeen Dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında %1’lik dilimde, İngiltere’deki en iyi 20 üniversite arasında yer almaktadır.
Bristol Üniversitesi Bristol Russell Group Üniversitesi, 2020 Dünya Sıralamasında 49. sırada yer aldı
Gloucestershire Üniversitesi Gloucestershire 3 farklı kampüste yenilikçi eğitim sunan İngiltere’nin popüler üniversitelerinden biri
Leeds Üniversitesi Leeds İngiltere’deki en büyük kampüslerden birine sahip dünyanın en iyi 93. üniversitesi
Sheffield Üniversitesi Sheffield Bilgi Yönetiminde dünyanın en iyi ikinci üniversitesi
Sunderland Üniversitesi Sunderland, Londra, Tokyo %40 yabancı öğrencisi olan uluslararası bir üniversite
Surrey Üniversitesi Guildford Sosyoloji, Psikoloji ve Mühendislik alanlarında lider üniversite
Westminster Üniversitesi Londra Birçok işletme mezunu, ödüllü MBA programı ile Londra’nın merkezinde bir üniversite
London South Bank University Londra Sanat, Mimarlık, Mühendislik ve Hukuk gibi alanlarda birçok seçenek
Stirling Üniversitesi Stirling İskoçya’nın en iyilerinden biri olan üniversite, dünya sıralamasında çok iyi bir yere sahip.
Swansea Üniversitesi Kuğu Denizi İngiltere’de hukuk ve mühendislik eğitiminde öne çıkan üniversitenin onlar için bir bölümü var.
Glasgow Üniversitesi Glasgow İngilizce konuşulan ülkelerde 4. en eski üniversite olarak mükemmel bir tarihe sahiptir.
Nottingham Trent Üniversitesi Nottingham 1832 yılına kadar uzanan İngiltere’deki en iyi üniversitelerden biri
Queen Mary University of London Londra Birçok ünlü İngiliz sanatçının mezun olduğu İngiltere’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biridir.
Portsmouth Üniversitesi Portsmouth Sanat, sosyal bilimler ve bilimlerde 100 yıllık geçmişe sahip bir liman kenti üniversitesi
Bangor Üniversitesi Bangor Öğretim kalitesi ve mükemmellik açısından Birleşik Krallık’taki en iyi 20 üniversite arasında yer aldı
Plymouth Üniversitesi Plymouth 1862 yılından beri eğitim veren üniversite, sağlık bilimleri ve sosyal bilimlerde ön sıralarda yer almaktadır.
Coventry Üniversitesi Coventry İngiltere’nin en iyi 5 öğrenci şehrinden biri olan Coventry’deki üniversite, uluslararası öğrencilerin gözdesi.
Bournemouth Üniversitesi Bournemouth Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan biri olan Bournemouth’daki üniversite
Doğu Anglia Üniversitesi Norwich İngiltere’nin en iyi 15 üniversitesi arasında yer alan prestijli bir eğitim kurumu

Birleşik Krallık üniversitelerinde lisans dereceleri, birinci sınıf eğitim, son teknoloji tesisler ve işverenler tarafından küresel tanınma sağlar.

Birleşik Krallık’ta lisans eğitimi almak hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bize ulaşınız.

Konaklama Çözümleri

İngiltere’de lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin büyük çoğunluğu, en azından ilk yıllarında üniversite yurtlarında veya özel yurtlarda kalmaktadır. Londra, Manchester, Liverpool ve diğer birçok şehirdeki üniversiteler genellikle öğrencilerin ilk yıllarında konaklama garantisi verir. Öğrencilerin büyük bir kısmı ilk yıllarında yaşadıkları şehre ve okudukları üniversiteye alışmak, çevrelerini oluşturmak için yurtlarda kalmayı tercih etmektedirler. Yine konaklama çözümleri için öğrencilere aile yanı, kiralık daire ve özel yurt gibi birçok seçenek sunulmaktadır.

Üniversite Yurtları

Üniversite yurtları tek kişilik, çift kişilik veya 3-4 kişilik odalar olarak tasarlanmıştır. Tek kişilik odalar sınırlı olmakla birlikte erken başvuran ve ödeme yapan öğrencilerin daha kolay kiralayabileceği oda tipleridir. Hemen hemen tüm yurtlarda çamaşırhane, televizyon odası, kafeterya ve yemek yeme yerleri gibi imkanlar bulunmaktadır. Bazı mutfaklı yurtlarda öğrencilerin yemek pişirebilecekleri mutfak alanları vardır. İngiltere’de üniversite yurtları çoğunlukla üniversite kampüsünde bulunur, ancak şehrin farklı bölgelerine dağılmış da olabilirler. Genellikle yürüyerek, bisikletle veya tek ulaşım aracıyla kolayca ulaşılabilen yurtlarda güvenlik her zaman ön plandadır.

Aile Yanında Konaklama

İngiltere’de eğitim gören öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü olan aile yanında konaklama, öğrencinin isteğine göre tek kişilik veya iki kişilik, yemekli veya yemeksiz olarak ayarlanabilmektedir. Öğrenci, sahibinin beslediği evcil hayvandan sigara içip içmemesine kadar birçok konuda seçici olabilmekte, yemek konusunda özel bir diyeti olup olmadığını belirtebilmekte ve bu koşulları sağlayan en yakın aile ile aile konaklaması ayarlanabilmektedir.

Özel Yurtlar

Üniversite yurtlarında kalmak istemeyen, yer bulamayan veya konforunu beğenmeyen öğrencilerin tercih ettiği konaklama türlerinden biri de özel yurtlardır. Konumlarına ve niteliklerine göre üniversite yurtlarından biraz daha pahalı olabilen özel yurtlar, şehir merkezlerine veya üniversite kampüslerine 15-30 dakika uzaklıkta olabilir.

Kiralık Daireler

İngiltere’de lisans veya yüksek lisans öğrencilerinin en çok tercih ettiği konaklama türlerinden biri kiralık dairelerdir. Genellikle ilk yıl yurtta kaldıktan, şehri tanıdıktan ve çevreyi edindikten sonra 2, 3 veya 4 kişilik daireler tek tek veya üniversite arkadaşlarıyla birlikte kiralanır.

Birleşik Krallık’ta eğitim ve konaklama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.