İngiltere'de Lisans Eğitimi

Yurtdışında Eğitim

İngiltere'de Lisans Eğitimi

Lisans Eğitimi

Tüm Birleşik Krallık üniversitelerine yapılan uluslararası lisans başvuruları UCAS (University and College Admissions Service) tarafından yönetilir ve profesyonel üniversite danışmanlarımız tüm üniversite başvuru sürecinde size rehberlik eder.

Lisans eğitimi ne kadar sürer?

Lisans eğitiminde, çoğu yabancı öğrenci, farklı modüllerden oluşan seminerler, çalıştaylar ve konferansların bir kombinasyonunu içeren üç yıllık bir lisans eğitimi alır. Bazı modüller isteğe bağlıdır, böylece öğrenciler eğitimlerini en çok ilgi duydukları alanlara göre düzenleyebilirler.

Bilim ve mühendislik gibi bazı lisans bölümlerinin tamamlanması dört yıla kadar sürebilirken, hızlandırılmış iki yıllık lisans çalışmaları, öğrencilerin lisans eğitimlerini hızlı bir şekilde tamamlamalarına ve daha hızlı iş bulmalarına olanak tanır.

Lisans Eğitimi Türleri

Standart 3 yıllık lisans eğitiminin yanı sıra yandal veya çift anadal programları, öğrencilerin zamanlarını iki farklı programa ayırmalarını gerektirir. Bu, mezun olduktan sonra daha fazla modül seçeneği ve daha fazla iş fırsatı anlamına gelir.

İngiltere Lisans Kabul Koşulları

Genel olarak, Birleşik Krallık üniversiteleri öğrencilerin yeterliliğine 2 alanda bakar: Akademik başarı ve İngilizce seviyesi. Çoğu Birleşik Krallık Üniversitesi, üniversiteye giriş için bir Lise Diplomasını kabul edebilir. Akademik Başarıya gelince, Lise Diploması not ortalaması %80 ve üzerinde olan öğrenciler doğrudan İngiltere’deki üniversitelere girme şansına sahip olabilirler.

İkinci olarak, Birleşik Krallık’taki Üniversiteler genellikle öğrencilerin kabul için IELTS Akademik sınavında 6.0 – 6.5 (orta seviye) düzeyinde olmalarını şart koşar. İngiliz Üniversiteleri başvuruyu değerlendirirken, öğrencilerin öğretmenlerinden aldıkları referans mektupları ve “UCAS” formunda yazılan niyet mektupları ile İngilizce yeterlilik ve Lise notlarını dikkate alır.

Çoğu Birleşik Krallık Üniversitesi, IB (International Baccalaureate), AP (Advanced Placement) veya SAT eğitimi almamış öğrencilere doğrudan birinci yıl kabulü de sunabilir.

Bizi tercih eden öğrencilerimize;

Niyet mektubu,
UCAS uygulaması,
Referans mektubu,
Vize başvurusu,
Konaklama düzenlemesi ve
Uçak biletine kadar her konuda yanınızdayız.

İngiliz Üniversitelerine başvuru için gerekli belgelerin hazırlanması ve burslar hakkında detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Krallık Üniversitelerinin birinci sınıf öğrencilerini doğrudan kabul etmemesi durumunda, bir yıllık Akademik Hazırlık kursu olan Hazırlık Programı önerilir. Bu programlar üniversiteler veya işbirliği yapan kolejler tarafından sunulmaktadır. Bu programda alınan dersler, üniversitede okutulacak konulardan oluşmakta ve aynı zamanda öğrencinin akademik İngilizce gelişimine yardımcı olmaktadır.

Niyet Mektubu: Öğrencinin bu bölümü neden okumak istediğini açıklayan bir mektuptur.

Transkript: Öğrencinin lisedeki not tablosu

Referans Mektubu: Öğrencilerin öğretmenlerinden birinden alınacak referans mektubu.

CV: Öğrencinin katıldığı staj ve okul dışı faaliyetleri anlatan kısa bir özgeçmiş.

IELTS / TOEFL: Öğrencinin İngilizce yeterlilik belgesi (Başvuru sırasında gönderilmesine gerek yoktur.)

Lisans Eğitimini Nereden Alabilirim?

Birleşik Krallık Hazırlık Programları hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.