Amerika'daki Üniversiteler

Yurtdışında Eğitim

Amerikadaki Üniversiteler

Elbette prestijli bir eğitim almak ve geleceğe güvenle bakmak için ABD’de okumak iyi bir fikirdir. ABD’de üniversite eğitimi almak, profesyonel danışmanların desteğiyle iyi planlanması gereken bir süreçtir.  Sizlere bu desteği en iyi şekilde vereceğimize emin olabilirsiniz.

Amerika’da Üniversitede Okumak

ABD’de lisans eğitimi için izleyebileceğiniz iki temel yöntem var: İster doğrudan dört yıllık bir üniversiteye başvurabilirsiniz, ister iki yıllık bir Community College’a kayıt yaptırdıktan sonra üçüncüsü için istediğiniz üniversiteye devam edebilirsiniz. ve dördüncü yıl ve lisans eğitiminizi tamamlayın. Her iki seçenekte de sonuç olarak 4 yıllık bir üniversiteden lisans derecesi alacaksınız. Community Colleges, Amerika’da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen başlangıç ​​şeklidir. Bunun 3 ana nedeni vardır:

  1. Kolejlere kayıt olmak ve kabul edilmek 4 yıllık üniversitelere göre çok daha kolay ve zahmetsizdir. Çoğu durumda, yüksek bir TOEFL puanı veya SAT sınavına girmenize gerek kalmadan eğitime kabul edileceksiniz.
  2. Community College’lar dört yıllık üniversitelerden çok daha ekonomiktir. İlk yılınızı bu okullarda geçirerek büyük miktarda tasarruf edebilirsiniz.
  3. İki yıllık kolejlerden mezun olan öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dört yıllık üniversitelerin çoğuna doğrudan kabul edilir ve eğitimlerine kesintisiz olarak devam edebilirler ve mezun oldukları üniversitenin de diplomasını aldıkları için dört yıllık üniversitenin sonunda 2 diplomaya sahip olurlar.

Tercihiniz doğrudan 4 yıllık bir üniversiteye kabul edilmekse, iki sınava girmeniz gerekir. TOEFL ve SAT. Bu sınavlardan alacağınız puanlar ve lise not ortalamanız, başvurduğunuz üniversiteye giriş için çok önemlidir. İngilizce seviyeniz TOEFL ve SAT sınavlarını geçmek için yeterli değilse öncelikle bir üniversite hazırlık programına katılarak bu eksiklikleri tamamlamanız gerekir. Amerika’nın en güçlü iki organizasyonuyla bu aşamada size mükemmel destek veriyoruz.

SAT: Scholastic Aptitude Test

AP Test: Advanced Placement Test

Bir Amerikan Üniversitesi Size Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Nerede eğitim alacağınıza karar vermek, yurtdışında eğitim almaya karar vermek kadar önemlidir. Amerikan üniversiteleri size hayatınız boyunca taşıyacağınız önemli avantajlar ve donanımlar sağlamaktadır. ABD’de bir üniversitede okumak birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Üniversite eğitiminizi nasıl ve nerede alacağınıza karar verirken bu avantajları dikkatle incelemenizi öneririz.

YÖK denkliğini alarak ABD’de istediğiniz bölümde eğitim alabileceksiniz.

Lise diplomanız Amerikan üniversitelerinde okumak için yeterlidir. Lise diplomanıza göre istediğiniz bölümde üniversite eğitimi alabilirsiniz. Hangi liseden veya hangi lise türünden mezun olduğunuz önemli değil. Meslek liselerinden mezun olsanız bile Amerikan üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.

Amerika’da prestijli ve dünya çapında kabul görmüş üniversitelerde okuyacaksınız.

Dünya üniversite sıralamalarına baktığınızda her kategoride ilk sırada Amerikan üniversitelerinin olduğunu göreceksiniz. Amerikan üniversiteleri prestij, kalite, verimlilik, uluslararası tanınırlık gibi birçok farklı kriterde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Amerika’da üniversite eğitimi almanın avantajlarını ve ayrıcalıklarını hayatınız boyunca hissedeceksiniz.

Kültürel Donanım ve Bireysel Gelişim Avantajları

ABD’de bir üniversitede okumak size sadece iyi bir eğitim ve diploma vermekle kalmaz, aynı zamanda çok güçlü bir kültürel gelişim ve özgüven dönemi yaşamanızı sağlar. İçinde bulunacağınız çok kültürlü uluslararası toplum, geniş bir vizyona sahip olmanızı, diğer kültür ve milletlerle kolayca iletişim kurmanızı ve tüm dünya ile kolayca bütünleşmenizi sağlar.

Aşağıdaki tabloda Amerika’nın bazı köklü üniversitelerini bulabilirsiniz.

Üniversite Şehir Açıklama
Arizona Devlet Üniversitesi Tempe, Arizona Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk yüz içindedir.
Westcliff Üniversitesi Kaliforniya ABD’de İşletme ve MBA eğitimi için çok iyi bir seçenek.
Kaliforniya Eyalet Üniversitesi Kaliforniya Onlarca lisans ve yüksek lisans bölümü ile Amerika’nın en kalitelilerinden biri.
Kaliforniya Lutheran Üniversitesi Kaliforniya Amerika’nın en iyi 20 işletme dalında işletme yüksek lisans programı.
Florida Teknoloji Enstitüsü Florida Çok kaliteli mühendislik bölümleri olan üniversite. Uluslararası öğrencilerin favorisi.
Los Angeles Film Okulu Kaliforniya Dünyanın en iyi film okullarından biri.
Louisiana Teknik Üniversitesi Louisiana 130 yıllık üniversite Güney eyaletlerindeki en başarılı mühendislik okullarından biri.
Ulusal Üniversite Kaliforniya Amerika’da uygun fiyatlarla işletme eğitimi almak için alternatif okullardan biri.
Teksas Teknik Üniversitesi Teksas Amerika’nın en iyi 25 teknik üniversitesinden biri.
Manhattan Yönetim Enstitüsü New York Aynı anda hem yurt dışında eğitim görmek hem de staj yapmak istiyorsanız Manhattan Institute of Management tam size göre.
Concordia Üniversitesi Şikago Chicago İşletme ve MBA çalışması için en iyi seçeneklerden biri.
Webster Üniversitesi Missouri, Kaliforniya, Florida Ortabatıdaki en iyi üniversitelerden biri.
Sanat Akademisi Üniversitesi San Francisco 1929’da kurulan, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski sanat, tasarım ve oyunculuk akademilerinden biridir.
Northeastern Üniversitesi Boston, Massachusetts Mimarlıktan iletişime birçok bölümde eğitim alabileceğiniz ABD’deki en iyi özel üniversitelerden biri.

Amerika’da Community College Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yükseköğretimin önemli bir parçası olan Community College’ler, ülkelerin eğitim sistemlerinde Kolejlere benzerliği ile dikkat çekmektedir. ABD’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, Community College eğitiminin ilk 2 yılını tamamladıktan sonra lisans düzeyindeki üniversitelere geçiş yapar ve eğitimlerini tamamladıktan sonra o üniversitenin lisansüstü öğrencisi olarak kabul edilirler.

Community Colleges‘da ilk 2 yılda verilen eğitimin temel amacı, öğrencileri mesleki eğitim modülleri ile iş hayatına hazırlamaktır. Bu okulların en büyük avantajlarından biri eğitim maliyetlerinin daha uygun olmasıdır. Ayrıca, kabul koşulları 4 yıllık lisans başvurularına göre daha esnektir. Bu nedenle her yıl binlerce öğrenci ABD’de eğitime başlamak için Community College’lara başvuruyor. Amerika’da eğitim alabileceğiniz en popüler ve kaliteli Community College’ların listesini aşağıda görebilirsiniz.

Amerika’nın Popüler Topluluk Kolejlerinin Listesi

Üniversite Şehir Açıklama
Baruch College New York Psikoloji, Film Çalışmaları ve Sahne Sanatları gibi alanlarda sertifika ve lisans programları.
Dean College Franklin, Massachusetts 2018’de Amerika’nın en iyi Community College’larından biri seçildi.
Citrus College Glendora, Kaliforniya 100 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip, Amerikalı öğrencilerin de gözdesi olan prestijli bir okul.
Diablo Valley College Hoş Tepesi, Kaliforniya Mühendislik ve mimarlık bölümleriyle öne çıkan okul, muhteşem kampüsü ile de ön plana çıkıyor.
Broward College Fort Lauderdae, Florida Florida’nın en güzel sahil şehirlerinden birinde bulunan okul, uygun öğrenim ücretleri ile ön plandadır.
Foothill De Anza College Cupertino, Kaliforniya, Los Altos Tepesi Birçok üniversiteye yatay geçiş imkanı sunan okulda onlarca bölüm seçeneği bulunuyor.
Fisher College Boston, Massachusetts 2 veya 4 yıl eğitim alabileceğiniz okul, kısa dönemli sertifika programları da sunuyor.
Santa Monica College Santa Monica, Kaliforniya Amerika’daki en kapsamlı ve popüler kolejlerden biridir.
Orange Coast College Costa Mesa, Kaliforniya Türkiye’deki eğitim maliyetine benzer eğitim alabileceğiniz çok çeşitli konaklama seçenekleri.
Seattle Central College Seattle, Washington West Coast’un en büyük okullarında ve 4 yıllık üniversite transferlerinde olağanüstü başarı.

Amerika’da eğitim fırsatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.