İngiltere'deki Dil ve Yaz Okulları

Yurtdışında Dil ve Yaz Okullarında Eğitim Almak

İngiltere'deki Dil ve Yaz Okulları

İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ

Yurtdışında eğitim denilince ilk akla gelen ülkelerden biri İngiltere ve popülaritesi her geçen gün artıyor. Cambridge ve Oxford gibi yüzlerce yıllık akademik geleneğe sahip seçkin eğitim kurumlarına ve köklü eğitim sistemlerine ev sahipliği yapan İngiltere, birçok bilimsel alanda söz sahibidir.

Ayrıca, binlerce yıllık zengin tarihi ve geleneksel yaşam tarzı ile her yıl 180’den fazla ülkeden 400.000’den fazla öğrenciyi kendine çekmektedir. Dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Londra’nın yanı sıra Manchester, Bournemouth ve Brighton gibi eşsiz güzellikleri ile öğrencilerin ilgisini çeken birçok şehri bünyesinde barındırmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz tüm okulların yönetim sistemleri, eğitim kalitesi, konaklama seçenekleri ve sosyal donatıları belirli standartların üzerinde olup British Council tarafından onaylanmakta ve düzenli olarak denetlenmektedir. Zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı ve farklı kültürünün yanı sıra seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sistemi ile eğitimde ilk sıralarda yer alan İngiltere, İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’deki okulların neredeyse tamamı English UK ve British Council akreditasyonuna sahip kaliteli okullardır. Bizimle birlikte İngiltere’de kendiniz için doğru şehri, okulu ve programı bulabilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi birçok farklı amaç için verilmektedir. Örneğin, dil eğitimi sonrasında üniversite eğitimine devam edecek öğrencilere özel bir alanda dil becerilerini artırmak isteyenler için akademik dil programları, sınava hazırlık programları, işletme, hukuk, turizm, tıp İngilizcesi vb. programlar sunulur, ve birçok farklı amaç için birçok program.

İngiltere’de farklı ders türlerinin bulunması, imkanların geniş olduğu bir ülke olmasının yanı sıra, farklı türde etkinlikler isteyen öğrencilere çoktan seçmeli bir fırsat sunmaktadır. Aşağıda kurs türlerini bulabilirsiniz.

A) Genel ve Yoğun İngilizce Programları

1) Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce programımız, mevcut dil bilginiz ne olursa olsun İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hızlı, eğlenceli ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Kursunuzu iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı dahil özel beceri dersleri ile birleştirebilme ve hızlı İngilizce öğrenme fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kurs, hızlı biçimde İngilizcede akıcılık kazanmanız ve günlük İngilizcede sizlere faydalı olacak gramer ve kelimeleri öğrenmenize imkan sağlar. İstediğiniz sürede eğitim alabilir ve bu şekilde gelecekteki akademik ve profesyonel hayatınızda fırsatlarını artırabilirsiniz.

 • Dil seviyenize en uygun bir sınıfta İngilizce bilginizi mümkün olan en hızlı biçimde ilerlemek istiyor,
 • 1 haftadan bir yıla kadar süren kurslardan birini seçerek alacağınız derslerin süresini belirlemek istiyor,
 • İhtiyaçlarınız ve ilgilerinize göre seçmeli derslerden istediğinizi seçerek kursunuzu kişiselleştirmek istiyor,
 • Özel olarak oluşturulmuş ve kendisini kanıtlamış Kaplan çalışma materyallerinden faydalanmak istiyor,
 • Akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

2) Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Yarı Yoğun İngilizce kursumuz, sizlere sınıftaki dersleriniz ve boş zaman aktiviteleriniz arasında güzel bir denge kurmanızı sağlayan yarı-yoğunluklu bir programdır. İngilizce bilginizi kendi öğrenme hızınızda geliştirecek ve aynı zamanda bulunduğunuz yerin de tadını çıkaracaksınız.

Yarı Yoğun İngilizce, orta seviyeden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde mevcuttur ve siz, seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Kurs, dilin dört ana unsuruna yoğunlaşır: okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Ayrıca kelime ve gramer bilgisi öğrenmenin yanı sıra resmi ve günlük konuşmalarda nasıl diyalog kuracağınızı ve bunlara ait stratejileri öğrenirsiniz.

 • Seviyenize uygun bir sınıf ortamında İngilizce becerinizi geliştirmek istiyorsanız,
 • 1 haftadan bir yıla kadar süren kurslardan birini seçerek, alacağınız kurs süresini kendiniz belirlemek istiyorsanız,
 • Boş zaman aktiviteleri için yeteri kadar zamana sahip olmanın yanında dil becerilerinizde iyi bir ilerleme kaydetmek istiyorsanız,
 • Özel olarak oluşturulmuş ve kanıtlanmış Kaplan çalışma materyallerinden faydalanmak istiyorsanız,
 • Akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

3) Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kurslarımız İngilizce dil bilginizi geliştirmek ve size profesyonel ve akademik hayatınızda seçenekler sunmak ve fırsatlar yaratmak için tasarlanmıştır. İngilizce derslerinizin yanı sıra, gittiğiniz şehri ve civar şehirleri gezmek ve keşfetmek için de yeterli vaktiniz olacaktır.

Genel İngilizce yarı-yoğun bir kurs programıdır ve farklı seviyelerden oluşan sınıflar ile Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelere uygundur. Odak noktası dilin dört ana unsurudur: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

 • Ayrıca tüm okullarımızda eğitiminizi en iyi şekilde geçirmeniz için değişik ve geniş çaplı aktivite programları da sunulur.
 • Ana dili İngilizce olan Amerika, İrlanda, Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda ya da Kanada dil eğitimi düşünüyorsanız,
 • 1 haftadan bir yıla kadar süren kurslardan birini seçerek alacağınız kursun süresini kendiniz belirlemek istiyorsanız,
 • Yeni bir kültürü keşfederken İngilizce bilginizi de geliştirmek istiyorsanız,
 • Özel olarak oluşturulmuş ve Kaplan tarafından geliştirilmiş eğitim materyallerinden faydalanmak istiyorsanız,
 • Akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

B) İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

1) TOEFL® Hazırlık

TOEFL®, Kuzey Amerika İngilizcesine ilişkin en popüler sınavdır ve dünyada en yaygın olarak kabul edilen İngilizce sınavıdır. Akredite TOEFL® ve Akademik İngilizce Sınav Hazırlık kursumuz, size sınav tekniklerini öğretecek ve sınavda iyi puan alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri kazanmanızı sağlayacaktır.

Bu programda, sınav çözme stratejileri üzerine ve sınavda başarı için gerekli akademik İngilizce becerilerine yoğunlaşıyoruz. Kurs, TOEFL® odaklı okuma, dinleme ve konuşmanın yanı sıra örnek sınav soruları ve online TOEFL simülasyon testini de içeriyor.

Resmi TOEFL puanınız şu anda B2 (55-74) aralığındaysa, TOEFL puanınız bu kursun 8 haftasını tamamladıktan sonra en az 10 puan artacaktır. Eğer TOEFL puanınız şu anda C1 (75-91) aralığındaysa puanınız bu kursun 8 haftasını tamamlandıktan sonra en az 5 puan artacaktır. Bizimle TOEFL puanınızı 8 Hafta içinde en az 5 puan artırın.

 • Uluslararası geçerliliği olan TOEFL® ibT sınavında başarılı bir skor elde etmek istiyorsanız,
 • Amerika veya Kanada’da üniversite eğitimi için hazırlanmak istiyor,
 • Uzman eğitim, kurs materyalleri ve TOEFL® ibT hazırlığında dünya lideri Kaplan tarafından geliştirilen bir müfredattan faydalanmak istiyor,
 • Özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel hayatınızda şansınızı daha da artırmak istiyor,
 • Dil seviyenizi ve kursa katılımınızı gösteren akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

2) IELTS Hazırlık

IELTS®, özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim ve profesyonel amaçlara yönelik geniş çapta kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Akredite IELTS® hazırlık kursumuz, size IELTS® sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır.

Farklı sınav bölümlerini, sınav sürenizi nasıl en iyi şekilde değerlendireceğinizi ve IELTS® sınavındaki soru tiplerini öğrenin. Ayrıca okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yaparak, gramer ve kelime bilginizi geliştirin.

Bu yoğun kurs programı tamamen IELTS® sınavı hazırlığına odaklanır. Aynı zamanda, IELTS tamamlayıcı kursu da sunuyoruz ve bu programda sizi IELTS® sınavına hazırlarken güçlü bir genel İngilizce desteği de sağlıyoruz.

 • İngilizce bilginizi artırmak ve uluslararası geçerliliğe sahip bir İngilizce dil belgesini almak istiyor,
 • İngiltere, Kanada, İrlanda veya Avustralya’da bir üniversitede okumak istiyor,
 • IELTS® sınav skorunu dil yeterliliği olarak kabul eden bir ülkeye çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor,
 • Özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel hayatınızda şansınızı daha da artırmak istiyor,
 • Dil seviyenizi ve kursa katılımınızı gösteren akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

C) Uzun Süreli İngilizce Kursları

1) Yoğun Akademik Sömestir 6 Ay

İngilizce Akademik Sömestir kurslarımız, mevcut İngilizce düzeyinizi çok daha yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarmayı hedefleyen 6 aylık İngilizce kurslarıdır. Bu genel İngilizce kurslarının yanı sıra Yoğun Akademik Sömestir kurslarımızdan birini seçerek iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi özel kelime ve ilgi alanlarında da seçmeli dersler alabilirsiniz.

İngilizcede kendinizi geliştirin ve bir sömestirinizi eğitim ile yeni bir yer ve kültür öğrenerek harcayın. İngilizcede akıcılık kazanmak için artırmak için uzun dönem kurslar etkili bir araçtır ve eşsiz ve özel olarak tasarlanmış eğitim materyallerimiz size oldukça yardımcı olacaktır.

 • İngilizcede akıcılık kazanmak istiyorsanız,
 • Hızlı ve etkili sonuçlar ile tüm dil becerilerine yoğunlaşmak istiyorsanız,
 • Yeni kültürleri ve yerleri keşfetmeye açıksanız,
 • Özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel ve akademik hayatınızda şansınızı daha da artırmak istiyorsanız,
 • Akredite Kaplan International Languages Başarı Sertifikası almak istiyorsanız, bu program tam size uygundur.

2) Akademik Yıl

İngilizce Akademik Yıl kurslarımız, mevcut İngilizce düzeyinizi çok daha yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarmayı hedefleyen 9 aylık İngilizce kurslarıdır. Bu genel İngilizce kursunun yanı sıra, Yoğun Akademik Yıl kursumuzu seçerek iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi özel kelime ve beceri alanlarında da seçmeli dersler alabilirsiniz.

İngilizcede kendinizi geliştirin ve bir yılınızı eğitim ile yeni bir yer ve kültür öğrenerek harcayın. Akıcılığınızı artırmak için kurs etkili bir araçtır ve eşsiz ve özel olarak tasarlanmış çalışma materyallerimiz size oldukça yardımcı olacaktır.

Bu kursa benzer niteliklerde olan ve 6 ay süren Akademik Sömestir İngilizce kurslarımızı da tercih edebilirsiniz.

D) Özel Dersler

İngilizce dil okullarında verilen genel eğitimlerden biri de özel derstir. Bu derslere herkes katılabilir. İş hayatı için İngilizcesini geliştirmek isteyenler, akademik İngilizce konuşmak isteyenler vb. Herkesin katılabileceği bu programlar dil okullarının sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. İngiltere’de dil eğitimi alan kişilerin İngilizcenin inceliklerini daha hızlı kavradıkları ve daha hızlı öğrendikleri yadsınamaz bir gerçektir.

Mesleki İngilizce ve İş İngilizcesi Kursları Teknoloji ve finans alanlarının geliştiği günümüz dünyasında iyi bir kariyere sahip olmak için yabancı dili iyi bilmek gerekmektedir. Bunu İngiltere’deki kurs türleri arasında yer alan mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi kursları sayesinde sağlamak mümkündür. İş hayatında kullanılan İngilizcenin daha resmi olması gerekiyor. İnsanlara hitap etme, pazarlama dili, ikna ve kabul dili gibi birçok alanda eğitimin gerekli olduğu vurgulanmalıdır. Bütün bunlar iş İngilizcesi kursları ile elde edilebilir.

Ayrıca hukuk, finans, işletme, turizm, mühendislik, tıp, diş hekimliği, akademisyenlik gibi alanlarda kullanılması gereken İngilizceye sıkı bir eğitim programından geçerek ulaşılabilmektedir. Bu alanda hizmet veren profesyonel İngilizce kursları ile başarıya ulaşmak çok daha kolay.

E) VIP Kurslar

Zaman kısıtlı olsa da VIP kursları kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenlerin başvurduğu kurs türüdür. İngilizce dil okullarının hizmetleri arasında yer alan bu eğitim sayesinde dili en kısa sürede öğrenmek ve konuşmak mümkün olmaktadır. Milletvekilleri, iş dünyası ünlüleri, yöneticiler, bürokratlar, kaymakamlar, valiler gibi statüsü yüksek kişilerin kısa süreye yayılan VIP kurs ve eğitim programlarından yararlanarak İngilizce öğrenmeleri kolaylaştırılmıştır.

Ayrıca hukuk, finans, işletme, turizm, mühendislik, tıp, diş hekimliği ve akademik alanlarda zorunlu hale gelen İngilizceye ancak sıkı bir eğitim programından sonra ulaşılabilmektedir.

F) Yaz Okulları

Yurtdışındaki yaz okulları, yaz tatilinin başlangıcında çocukların tatillerini daha aktif ve verimli geçirmeleri için iyi bir fırsattır. Böylece öğrenciler sadece erken yaşta yurt dışı deneyimine sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda genç yaşta farklı kültürleri keşfetmeyi de öğreneceklerdir. Farklı ülkelerden arkadaşlar edinirler ve dil eğitimi alırken sıra dışı bir yaz okulu deneyimi yaşarlar. 8-17 yaş arası birçok öğrenci bu deneyimi yaşıyor.

Okullarda haftada 15 ila 20 saat arası ders planlıyor. Bu dersler yaş gruplarına göre 45 ile 50 dakika arasında değişmektedir. Öğrencilerin sınıfları, okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavı ile belirlenir. Sınıflarda en fazla 15 öğrenci vardır.

Studiewell Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ekibi olarak tüm yurtdışı eğitim sürecinde yanınızdayız! Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.