Kanada'daki Üniversiteler

Yurtdışında Eğitim

Kanadada Okul Okumak
Kanadadaki Üniversiteler

Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma tüm dünyada geçerlidir. Kanada; Bilgisayar teknolojileri, ulaşım, iletişim, mühendislik, madencilik, TIP, işletme ve MBA gibi alanlarda haklı bir üne sahiptir.

Ülkenin hemen her bölgesinde çok sayıda üniversite ve lise bulunmaktadır. Üniversiteler devlete bağlıdır ve akademik özerkliğe sahiptir. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ve Mayıs ayları arasındadır. Akademik yıl iki veya üç yarıyıl olarak uygulanır. Ülke çapında üniversite giriş sınavı yoktur; Her üniversite kendi öğrenci kabul koşullarını belirlemekte ve adaylar niteliklerine göre ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

Neden Kanada’da Üniversite?

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan Kanada, çok kültürlü yapısıyla da uluslararası öğrenciler için en ideal ülkelerden biridir.

Ülkenin iki resmi dili var – İngilizce ve Fransızca. Marketlerde etiketlerin hem Fransızca hem de İngilizce olarak düzenlendiğine şahit olabilirsiniz. Ottawa ve Montreal gibi şehirlerde genellikle her iki dili de konuşan insanlarla tanışabilirsiniz. Kanada, İngilizce ve Fransızcayı akıcı bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler için eşsiz bir fırsattır.

Kanada’nın büyük şehirlerinin çoğu, dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasındadır. Bu değerlendirme; Ülkelerin eğitim olanakları, milli geliri, genel yaşam standartları gibi kriterler dikkate alınarak yapılır. Kanada, düşük suç oranına sahip çok güvenilir bir ülkedir.

Kanada’nın eğitim sistemi birçok ülkeye örnek olmuştur ve dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada’dan alacağınız diploma dünya çapında tanınırlık kazanacaktır. Ayrıca, Kanada’daki üniversite ücretleri İngiltere, ABD ve Avustralya’ya göre nispeten daha uygundur.

Uluslararası öğrenciler, mezun olduktan sonra bir süre Kanada’da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında kazanacağınız iş tecrübesi size kariyerinize yön verecek bir tecrübe kazandırıyor.

Kanada’da bir üniversitede okumanın en iyi yanlarından biri, akıcı bir şekilde İngilizce ve Fransızca konuşma şansına sahip olmanızdır. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kanada’da çok kaliteli bir eğitim ve prestijli bir diploma

Dünyanın birçok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de Kanada’da bunu yapmak pek mümkün değil. Eğitimin her aşamasının sıkı devlet kontrolü ve güvencesi altında olduğu Kanada’da tüm üniversiteler çok güçlü ve prestijli bir eğitim vermektedir. Bu kalite, her yıl on binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesinin ana nedenlerinden biridir. Bir Kanada üniversitesinden alınan bir üniversite diploması size dünyanın çeşitli yerlerinde yaşama ve üst düzey bir kariyer yapma fırsatı verecektir.

Eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biri Kanada’dır.

Kanada’nın çok uluslu toplumu nitelikli ve vizyon sahibi bireylerin yetişmesini sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi ile üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunmaktadır.

Kanada’da öğrenciler için çalışma izni

Kanada, öğrencilerin akademik yıl boyunca haftada 20 saat ve yaz tatillerinde tam zamanlı çalışmasına izin verir. Öğrenciler eğitime başlar başlamaz çalışma izni de alırlar.

Mezun olduktan sonra göçmenlik ve vatandaşlık imkanı

Kanada, güçlü ekonomisi ve iyi yaşam koşulları ile dünyanın en çok aranan ülkelerinden biridir. Kanada üniversite diplomanız varsa, ana dil seviyesinde İngilizce konuşabiliyorsanız ve Kanada’da kalmak istiyorsanız bu sizin için çok kolay olacaktır. Kanada’da bir üniversitede okuyarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
University of Algoma Saulte Ste., Marie Otuzdan fazla akademik program, kişisel ilgi ve başarı odaklı eğitim, kültürlerarası öğrenme.
Algonquin College Ottowa Zengin program seçenekleri, kooperatif veya saha çalışması ile deneyime dayalı öğretim yaklaşımı.
Vanwest College Vancouver, Kelowna Kanada’da çalışma izni derece programları için uygun fiyatlı okul.
Centennial College Toronto Uygun öğrenim ücretleri ve ödeme seçenekleri, Dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortak program ve transfer olanakları.
Thompson Rivers University Kamloops Kanada’nın en prestijli üniversitelerinden biri.
Niagara College Ontario Birçok farklı alanda sertifika, diploma ve derece programları ile Kanada’da popüler eğitim kurumu.
University of Windsor Ontario Kanada’da işletme, mühendislik ve dilbilim eğitiminde önde gelen bir kampüs üniversitesi.
Seneca College Toronto 1966’dan beri Toronto’da bir, iki ve üç yıllık sertifika ve diploma programları ile öğretim.
Douglas College Vancouver Yüzlerce alanda kısa ve uzun vadeli programlarla Vancouver’da üniversite eğitimi için ideal.
Arbutus College Vancouver Kanada’da 2 ile 20 ay arasında değişen çalışma izinli onlarca sertifika programı.
University Canada West Vancouver Kanada’da özellikle işletme bölümlerinde modern bir özel üniversite.
Georgian College 7 Farklı Kampüs Kanada’daki en iyi sanat ve teknoloji okullarından kampüs seçenekleri.
Lambton College Ontario Kanada’da sertifika ve lisans programlarında eğitim için en fazla seçenek sunan okullardan biri.
Sheridan College Brampton, Mississauga, Oakville Kanada’nın en iyi devlet okullarından sertifika ve diploma programlarında yer alır.
St. Lawrence College Brockville, Cornwall, Kingston Kanada’da işletme, grafik tasarım, mühendislik, gastronomi gibi alanlarda onlarca sertifika ve diploma programı.
Durham College Oshawa, Whitby Kanada’nın en çok tercih edilen devlet üniversitelerinden biri olan Ontario’da 1967 yılında kurulmuştur.
Acsenda School of Management Vancouver Mezun olduktan sonra üç yıla kadar Kanada’da çalışabileceğiniz özel okul.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.