İngiltere'de Eğitim

Yurtdışında Eğitim

İngiltere'de Eğitim ve Okul Okumak

Yurtdışında eğitim denilince ilk akla gelen ülkelerden biri İngiltere ve popülaritesi her geçen gün artıyor. Cambridge ve Oxford gibi yüzlerce yıllık akademik geleneğe sahip seçkin eğitim kurumlarına ve köklü eğitim sistemlerine ev sahipliği yapan İngiltere, birçok bilimsel alanda söz sahibidir. Ayrıca, binlerce yıllık zengin tarihi ve geleneksel yaşam tarzı ile her yıl 180’den fazla ülkeden 400.000’den fazla öğrenciyi kendine çekmektedir. Dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Londra’nın yanı sıra Manchester, Bournemouth ve Brighton gibi eşsiz güzellikleri ile öğrencilerin ilgisini çeken birçok şehri bünyesinde barındırmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz tüm okulların yönetim sistemleri, eğitim kalitesi, konaklama seçenekleri ve sosyal donatıları belirli standartların üzerinde olup British Council tarafından onaylanmakta ve düzenli olarak denetlenmektedir.

Zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı ve farklı kültürünün yanı sıra seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sistemi ile eğitimde ilk sıralarda yer alan İngiltere, İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ

İngiltere’deki okulların neredeyse tamamı English UK ve British Council akreditasyonuna sahip kaliteli okullardır. Bizimle birlikte İngiltere’de kendiniz için doğru şehri, okulu ve programı bulabilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi birçok farklı amaç için verilmektedir. Örneğin, dil eğitimi sonrasında üniversite eğitimine devam edecek öğrencilere özel bir alanda dil becerilerini artırmak isteyenler için akademik dil programları, sınava hazırlık programları, işletme, hukuk, turizm, tıp İngilizcesi vb. programlar sunulur, ve birçok farklı amaç için birçok program.

İngiltere’de farklı ders türlerinin bulunması, imkanların geniş olduğu bir ülke olmasının yanı sıra, farklı türde etkinlikler isteyen öğrencilere çoktan seçmeli bir fırsat sunmaktadır.

A) Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Bu eğitimin amacı; Kişiye konuşma, telaffuz etme, yazma ve anlama yeteneği kazandırmaktır. İngilizce seviyesi ne olursa olsun, genel ve yoğun İngilizce programına katılmadan seviyeyi yükseltmek mümkün değildir. Çünkü bu programda dilin alt yapısı, grameri ve diğer inceliklerine göre eğitim verilmektedir.

Programların başlama tarihi her Pazartesi olup, genel İngilizce programını tamamlayan öğrenciler ek olarak istedikleri programları da alabilirler. 1 ile 52 hafta arasında değişen kurs süresi öğrencinin isteğine göre belirlenmektedir.

B) Akademik İngilizce Kursları

Bu programa katılmak için belirli bir İngilizce seviyesi gereklidir. B1 seviyesi denilen minimum seviyeye ulaşmış olan herkes bu programdan faydalanabilir.

Akademik İngilizce kurslarının amacı, İngiltere ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerde okumak isteyenlerin, yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenlerin katılması gereken IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına girmek ve başarılı olmaktır. Akademik program ile öğrencilerin bu sınavlara hazırlık eğitimi verilerek başarılı olmaları hedeflenmektedir. Kurs süresince sınav hazırlıkları, hazırlık sınavları, testler ve uygulamalı eğitim verilerek öğrencinin başarılı olması için her şey yapılır.

C) Özel Dersler

İngilizce dil okullarında verilen genel eğitimlerden biri de özel derstir. Bu derslere herkes katılabilir. İş hayatı için İngilizcesini geliştirmek isteyenler, akademik İngilizce konuşmak isteyenler vb. Herkesin katılabileceği bu programlar dil okullarının sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. İngiltere’de dil eğitimi alan kişilerin İngilizcenin inceliklerini daha hızlı kavradıkları ve daha hızlı öğrendikleri yadsınamaz bir gerçektir.

D) Mesleki İngilizce ve İş İngilizcesi Kursları Teknoloji ve finans alanlarının geliştiği günümüz dünyasında iyi bir kariyere sahip olmak için yabancı dili iyi bilmek gerekmektedir. Bunu İngiltere’deki kurs türleri arasında yer alan mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi kursları sayesinde sağlamak mümkündür. İş hayatında kullanılan İngilizcenin daha resmi olması gerekiyor. İnsanlara hitap etme, pazarlama dili, ikna ve kabul dili gibi birçok alanda eğitimin gerekli olduğu vurgulanmalıdır. Bütün bunlar iş İngilizcesi kursları ile elde edilebilir.

Ayrıca hukuk, finans, işletme, turizm, mühendislik, tıp, diş hekimliği, akademisyenlik gibi alanlarda kullanılması gereken İngilizceye sıkı bir eğitim programından geçerek ulaşılabilmektedir. Bu alanda hizmet veren profesyonel İngilizce kursları ile başarıya ulaşmak çok daha kolay.

E) VIP Kurslar

Zaman kısıtlı olsa da VIP kursları kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenlerin başvurduğu kurs türüdür. İngilizce dil okullarının hizmetleri arasında yer alan bu eğitim sayesinde dili en kısa sürede öğrenmek ve konuşmak mümkün olmaktadır. Milletvekilleri, iş dünyası ünlüleri, yöneticiler, bürokratlar, kaymakamlar, valiler gibi statüsü yüksek kişilerin kısa süreye yayılan VIP kurs ve eğitim programlarından yararlanarak İngilizce öğrenmeleri kolaylaştırılmıştır.

Ayrıca hukuk, finans, işletme, turizm, mühendislik, tıp, diş hekimliği ve akademik alanlarda zorunlu hale gelen İngilizceye ancak sıkı bir eğitim programından sonra ulaşılabilmektedir.

YAZ OKULLARI

Yurtdışındaki yaz okulları, yaz tatilinin başlangıcında çocukların tatillerini daha aktif ve verimli geçirmeleri için iyi bir fırsattır. Böylece öğrenciler sadece erken yaşta yurt dışı deneyimine sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda genç yaşta farklı kültürleri keşfetmeyi de öğreneceklerdir. Farklı ülkelerden arkadaşlar edinirler ve dil eğitimi alırken sıra dışı bir yaz okulu deneyimi yaşarlar. 8-17 yaş arası birçok öğrenci bu deneyimi yaşıyor.

– Okullarında haftada 15 ila 20 saat arası ders planlıyor. Bu dersler yaş gruplarına göre 45 ile 50 dakika arasında değişmektedir.

– Öğrencilerin sınıfları, okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavı ile belirlenir.

– Sınıflarda en fazla 15 öğrenci vardır.

İngiltere’de eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.