Avusturya'daki Üniversiteler

Yurtdışında Eğitim

Avusturyada Okul Okumak
Avusturyadaki Üniversiteler

Avusturya’da okumak, öğrenciler için başarılı bir geleceğin kapılarını açar. Avusturya üniversite sistemindeki tüm üniversiteler devlet destekli olduğundan, üniversitelerin yıllık ücretleri sadece 1.500 Euro’dur! Dilerseniz prestijli Viyana üniversitelerine başvurabilir, Viyana üniversitelerinde eğitim görebilir ve geleceğiniz için mükemmel bir adım atabilirsiniz.

Avusturya’da Üniversite Eğitimi Neden Bu Kadar Avantajlı?

Viyana Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 70. ve Avrupa sıralamasında 9. sırada yer almaktadır. Viyana’daki üniversiteler diplomanızı aldıktan sonra tüm dünyada tercih edilmenizi sağlar.

Üniversite Sistemi ve Kabul Koşulları

Avusturya’da Lisans Eğitimi 3 yıl sürer, eğitim dili Almancadır. Ancak, Avusturya üniversitelerine koşullu kabul, sıfır Almanca bilgisi ile yapılabilir. Yani üniversiteler bir yıl içinde Almanca öğrenmek şartıyla öğrenci kabul etmektedir. Üniversitelerin anlaşmalı olduğu derslerde öğrenciler 1 yıl süreyle Almanca eğitimi alabilirler.

Avusturya’da lisans eğitimi alabilmek için üniversite sınavında ülkenizde 4 yıllık örgün eğitim veren herhangi bir devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitesinde eğitim almaya hak kazanmış olmanız gerekmektedir. Avusturya üniversitelerine ülkenizde kazandığınız fakülte ve bölüm ile ilgili yatay geçiş yapabilirsiniz.

Lisans başvurusu için gerekli belgeler:

  • Dört Yıllık Lise diploması
  • Üniversite Yerleştirme Belgesi
  • A2 seviyesinde Almanca dil yeterlilik belgesi
  • Pasaport

Viyana üniversiteleri devlet tarafından desteklenmektedir ve yıllık öğrenim ücretleri sadece 1.500 Euro’dur.

Viyana üniversitelerine başvurmak, oturma izni almak ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir süreçtir. Tüm işlemlerde eğitim uzmanlarımız her zaman yanınızda olacaktır.

Uygulama Süresi

Avusturya’da üniversite eğitimi için başvurunuzu çok iyi planlamalısınız. Geç başvurular genellikle bir sonraki dönem için zorunlu kayıt yapılmasına neden olur. Viyana’da akademik sistem yaz ve kış dönemlerini bağımsız akademik takvimler olarak tanımlar. Dolayısıyla her iki akademik dönem için de başvuru yapmak mümkündür.

Avusturya Üniversiteleri

Üniversite Şehir Açıklama
Viyana Üniversitesi Viyana Avrupa’nın en iyi sosyal bilimler üniversitelerinden biri ve yılda sadece 1.500 Euro!
Viyana Teknik Üniversitesi Viyana Dünyanın en iyi 100 teknik üniversitesinden biri ve Avusturya’nın en iyisi.
Viyana İşletme ve Ekonomi Viyana Avusturya’da finans ve işletmecilik seçecek öğrenciler için çok kaliteli bir seçenek.
Viyana Ziraat Üniversitesi Viyana 1872 yılında kurulan okul, 40 enstitüsü ile Avrupa’nın tarım alanında eğitim veren en önde gelen okullarından biridir.
Viyana Veterinerlik Üniversitesi Viyana Almanca konuşulan ülkelerin ilk veterinerlik okulu 1765 yılında kurulmuştur.

Konaklama Çözümleri

Yurt ücretleri tek/çift kişilik oda seçeneklerine göre aylık 300€ – 500€ arasında değişmektedir. Yurtlara kayıt olurken öğrenci ile yurt arasında sözleşme yapılır, en az bir yarıyıl veya bir yıllık sözleşmeler imzalanır. Kontratı sona erdikten sonra öğrenci, boş yer olması durumunda aynı yurtta kalmaya devam edebilir veya farklı bir konaklama seçeneği bulması durumunda yerleşebilir.

Avusturya’daki üniversite olanakları için  bizimle iletişime geçebilirsiniz.