Skip to main content

Almanya`da Lisans Yapmak Studiewell

Almanya gibi Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden birinde lisans yapmayı mı düşünüyorsun?  Almanya’da lisans yapmak Studiewell ekibi olarak ihtiyacınızın olabileceğini düşündüğümüz her detayı eklediğimiz bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar!

Almanya`da Lisans Yapmak Studiewell - Yurt Dışında Eğitim Almak - Studiewell com

Almanya`da Lisans Yapmak Studiewell – Yurt Dışında Eğitim Almak

Almanya, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri ve matematik alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim görmek için yurt dışını tercih etmek isteyen öğrencilerin gözde ülkelerinden biridir.

Almanya`da Üniversite Okumak

Dünya çapında özellikleriyle göz dolduran Almanya’da lisans yapmak  isteyen öğrenciler için sayısız lisans programları yer almaktadır. Ayrıca İngilizce ve Almanca tercihlerin olması ülkeyi tercih edecek öğrenciler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Almanya Üniversite Başvurusu

Almanya üniversite lisans başvurusu yapmadan önce öğrenciler bazı konulara dikkat etmelidir. Öncelikli olarak yapılan başvurunun zamanının erken olması ve geç kalınmaması gerekmektedir. 3 ve yaz şeklinde iki farklı akademik dönem bulunan Almanya’da kış dönemi Eylül ayında başlarken Şubat ayında sona ermektedir. Verilen aranın ardından Mart ayında başlayan yaz dönemi Ağustos ayında sona ermektedir. Kış dönemi başvurularının belgeleri 15 Temmuz, yaz döneminin belgeleri ise 15 Ocak tarihine kadar tamamlanmalı ve kayıtlara başvurulmalıdır.

Almanya Üniversite Başvurusu - Almanya'da Eğitim Görmek - Studiewell com

Almanya Üniversite Başvurusu – Almanya’da Eğitim Görmek

Başvurular için gerekli belgeler:

Mezun olduğunuz kurumdan alacağınız lise diploması.

ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi.

Başvuracağınız üniversiteye yazılmış niyet mektubu.

Pasaport.

Biyometrik fotoğraf.

İngilizce ve Almanca dili yeterlilik belgesi. Almanya’da üniversite başvuruları için genel olarak İngilizce’de TOEFL 550 ya da IELTS 6.5 test sonucu istemektedir. Almanya’da lisans eğitimi veren bazı üniversiteler ve bu üniversitelerde yer alan programlarda Almanca dil yeterliliğinizin bulunması ve bunu kanıtlamanız sizden talep edilir. Bunun için Üniversiteye giriş sırasında yapılan Almanca dil sınavı olan TestDaf ya da DSH yeterlilik belgelerinden birini almış olmanız gerekmektedir. Her üniversitenin kendine özel tarihleri olacağı için hedeflediğiniz üniversitenin sayfasından tek tek tarihlere bakmakta fayda var.

Almanya`da Burs ve Ücretsiz Üniversiteler

Ülkede lisans yapmak isteyen öğrenciler için çeşitli devlet bursları bulunmaktadır ve ayrıca Alman Devleti’nin kendi üniversitelerinde okumak isterseniz de yatıracağınız tek ücret harç olacaktır. Sitemizde size sunulan hizmetler ile Almanya’da lisans yapmak için nasıl başvuru işlemlerini yapacağınız ve vize, konaklama ve kayıt gibi işlemleri nasıl yapacağınız konusunda çözüme ulaşabilirsiniz.

Burs ve Ücretsiz Üniversiteler - Dil Ve Yaz Okulları - Üvretsiz yurt Dışı Eğitim - Studiewell com

Burs ve Ücretsiz Üniversiteler – Dil Ve Yaz Okulları – Ücretsiz yurt Dışı Eğitim

Almanya`da Lisans Yapmak için İletişim

Studiewell ile iletişime geçerek yurt dışında üniversite okuyabilir, yüksek lisans yapabilirsiniz.

Merkez Adresi:

Osmanağa Mah.
Kuşdili Cad.
H. Fazlıoğlu İş Merkezi
No:19 K:3 D:10
Kadıköy, İstanbul

Yorumlar

Bir Yanıt bırakın