Skip to main content

YÖK Denkliği Olan Hukuk Diploması Nasıl Alınır?

YÖK Denklik Belgesi Nasıl Alınır - Bulgaristan - Studiewell com

YÖK Denklik Belgesi Nasıl Alınır – Bulgaristan – Studiewell

Yurt dışından mezun olduğunuz üniversitenin diplomasının Türkiye`de geçerli olması için YÖK denkliği olan hukuk olması gerekir. Aksi takdirde diplomanın Türkiye`de hiçbir karşılığı olmaz. Studiewell eğitim kariyer ve danışmanlık firması da yurt dışında hukuk okumak isteyen öğrenciler için YÖK denkliği olan ülkeleri araştırdı. Makalenin devamında YÖK denkliği olan ülkeler detaylı olarak yer alacaktır.

YÖK Denklik Belgesi Nasıl Alınır?

Diploma Denklik Belgesi almadan diplomanızın yurt içinde hiçbir geçerliliği olmaz. Süreç şu şekilde işliyor. YÖK denkliği olan kukuk süreci de aşağıdaki gibi işlemektedir:

• Yükseköğretim Kurulu Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunmalıdır.
• www.yok.gov.tr web sitesinde yer alan dilekçeyi doldurup hizmet bedeli yatırılarak elden ya da posta yolu ile belge başvurunuzun onaylanmasını beklemelisiniz.

YÖK Hangi Ülkelere Denklik Veriyor?

YÖK Hangi Ülkelere Denklik Veriyor - Studiewell com

YÖK Hangi Ülkelere Denklik Veriyor – Studiewell

Yurt dışındaki üniversitelerde hukuk okumak isteyen öğrencilerin aklına ilk gelen soruların cevaplarını paylaşalım o zaman. Türkiye 2018 yılında birçok ülke ile YÖK Denkliği anlaşması imzaladı. Lisans ve lisansüstü denklik anlaşması yapılan birçok ülkede hukuk eğitimi almak mümkün artık.
Birçoğu Avrupa ülkelerinden oluşan listeyi aşağıda paylaşıyoruz:

Lisans Denkliği Olan Ülkeler: Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan, Ukrayna
Yüksek lisans Denkliği Olan Ülkeler: Birleşik Krallık, ABD, Almanya ve Fransa

Sadece önde olan ülkelerin birkaç tanesini paylaştık. Studiewell web sitesinde hangi ülkelerde denklik alabileceğinize dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hukuk Diploması Yurt Dışında Geçerli mi?

Hukuk Diploması Yurt Dışında Geçerli mi - Studiewell com

Hukuk Diploması Yurt Dışında Geçerli mi – Studiewell

Studiewell, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere uzman ekip kadrosuyla danışmanlık vermektedir. YÖK denkliği olan hukuk konusuna değinmemizin temel sebebi, birçok fırsat olmasına rağmen öğrencilerin yurt dışındaki fırsatlardan yararlanamamasıdır. Bütçenize uygun ya da ücretsiz okuma fırsatlarını sizin için derleyen Studiewell, danışmanlık verdiği ülkelerdeki ekip arkadaşlarıyla da eğitim sürecinizin sonuna kadar sizinle iletişimde kalır. Peki Türkiye`de mezun olduğunuz üniversitenin hukuk diploması yurt dışında geçerli mi? YÖK denkliği olan ülkelerle yapılan anlaşma gereği aynı şekilde geçerlilik söz konusudur. Mezun olduğunuzda diplomanızın çalışmak istediğiniz ülkelerdeki ilgili kurumlara sunup, yasal sürecin tamamlanmasını beklemelisiniz. Hukuk diploması birçok ülkede geçerli olmaktadır.

Yurtdışında Hukuk Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında hukuk okumak elbette mümkündür. Dünyanın her yerinde öğrenciler üniversitelerden kabul alabilmek için çeşitli sınavlara girerler. Bunlardan en önemlileri, SAT, AP, IELTS, TOEFL, IMAT, GMAT, ABITUR, GRE gibi sınavlardır. Öğrencilerin lise akademik başarılarının yanında, bu sınavlardan alacakları skorlar da büyük önem arz etmektedir. Bizler de gerek yurt içindeki gerekse de yurt dışındaki eğitmenlerimizle öğrencilerimizi en iyi şekilde bu sınavlara hazırlamaktayız. Şimdiye kadar yüzlerce öğrencimiz dünyanın en iyi üniversitelerine yüksek skorlarla yerleşmiştir. Sitemizde alanında uzman öğretmenler tarafından uluslararası sınavlarda tüm branş dersleri verilmektedir, yurtdışı eğitim danışmanlığı yapılmaktadır. Bazı eğitmenlerimizin bilgilerine aşağıdaki kısımdan ulaşabilirsiniz.

Studiewell ile YÖK Denkliği Olan Hukuk İçin İletişim

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Studiewell ile iletişime geçebilirsiniz. Konunun uzmanlarından yapacağınız yüz yüze görüşmelerle kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.
Merkez Adresi:
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul
Şube Adresi:
Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:24 Hukukçular Sitesi K:1 D:8 Mecidiyeköy Şişli, İstanbul
ABD Adresi:
228 Hamilton Avenue, 3rd Floor, Palo Alto, CA 94301, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon:
0552 817 62 52 0216 349 34 09 WhatsApp USA +1 251 901 38 38 WhatsApp TR +90 552 817 62 52
Eposta
info@studiewell.com
YÖK Denkliği Olan Hukuk

Yorumlar

 • Batuhan dedi ki:

  Gerçekten çok yardımci oluyorlar çok ilgileniyorlar ben memnun kaldım teşekkürler

 • Asil dedi ki:

  Okumak istediğim şehirde hukuk bulmama yardım ettikleri için çok teşekkür ederim şirkete

 • Kübra dedi ki:

  Marmara üniversitesi hukuk mezunuyum. Yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Ayşe dedi ki:

  kafamda takılan bir problemi burdaki bilgiler sayesinde çözmeme aracı oldu sağolun

 • Jale dedi ki:

  Türkiye’de hukuk puanları çok düştü. Yurtdışında hukuk okumak istiyorum. Yardım eder misiniz?

 • aleyna dedi ki:

  adalet bölüm mezunuyum. Hukuk tamamlamak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

 • Şule dedi ki:

  Yurt dışında hukuk fakültesini bitirip Türkiye`de diplomanız ile çalışabilirsiniz. Ben Almanya`da hukuk bitirdim. Avukatlık mesleğimi ülkemde yapıyorum.

 • Demirkan dedi ki:

  Adalet bölümü mezunuyum yurt dışında hukuka tamamlamak istiyorum yardımcı olabilirmisinz

Bir Yanıt bırakın