Skip to main content

Almanya`da Yüksek Lisans Master

Almanya`da master fırsatları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız Studiewell danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Studiewell, uzun yıllardır tecrübeli eğitim kadrosuyla yurt dışında lisans, yüksek lisans(master) yapmak isteyen öğrencilere rehberlik yapmaktadır. Birçok öğrencinin fırsatlardan yararlanamadığı ülkemizde bu alanda büyük bir boşluğu doldurarak öğrencilerin kariyerlerine katkı sunan Studiewell ile çok farklı bir kariyer planlaması yaparak, fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Almanya'da Yüksek Lisans Master - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Master – Studiewell

Neden Almanya`da Master Yapmalısınız?

Bu sorunun birçok cevabı var. Almanya, her şeyden önce dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. İlk beş ekonomi içinde yer alan Almanya, yüksek lisans(master) yapmak isteyen öğrenciler için büyük fırsatlar sunmaktadır.

Neden Almanya'da Master Yapmalısınız - Studiewell com

Neden Almanya’da Master Yapmalısınız – Studiewell

Eğitim maliyetlerinin çok düşük ve öğrencilerin bütçelerine uygun olması, dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunması ve yüksek lisan eğitiminin tamamlanmasıyla oturum alma imkanın olması Almanya`yı öğrenciler açısından cazibe merkezi haline getirmektedir. Eğitim genellikle ücretsiz ya da çok ucuzdur. Eğitim sürecinde aynı zamanda part time çalışarak harçlıklarını da kazanma imkanları olan bir ülkeden bahsediyoruz. Yapmanız gereken tek şey, hemen Studiewell ile iletişime geçerek doğru danışmanlık almak. Zira birçok öğrenci yurt dışındaki master fırsatlarından yararlanamıyor.

Kolay Kabul İmkanları

Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok zorlandıkları konulardan bir tanesi ilgili ülkelerin zorlu kriterlerini yerine getirmek olmaktadır. Ancak Almanya`nın kabul kriterleri oldukça kolay. Yurt içinde herhangi bir bölüme yerleşme puanını aldıktan sonra, Almanya`da üniversite okuyabilir veya lisans, yüksek lisans(master) yapabilirsiniz. Eğitiminizi Almanca alabilir ya da talebinize göre İngilizce de okuyabilirsiniz.

Almanya`da Yüksek Lisans(Master)

Mühendislik bölümlerinin puanları biraz daha yüksek. Almanya’nın gözde üniversitelerinde okumak isteyen adayın lise not ortalaması, ÖSYM puanı, TESTDAF veya DSH sınav puanı ve üniversitenin ilgili ülkedeki ülke sıralamasına bakılır. Bu kriterleri taşıyan adaylar Almanya`da eğitim görebilir, eğitimini tamamladıktan sonra oturum fırsatlarından yararlanabilir. Almanya`nın en iyi üniversiteleri dahil olmak üzere 300-500 Euro gibi bir ücret ile istediğiniz bir üniversitede okuyabilirsiniz. Studiewell öğrenciler için bütün araştırmaları yaptı, web sitesine detaylı bir şekilde bilgilerini ekledi. Web sitesini ziyaret ederek bilgi alabilir, uzmanlarla iletişime geçerek yüz yüze görüşmeler yapabilirsiniz.

Kolay Kabul imkanları - Studiewell com

Kolay Kabul imkanları – Studiewell

Merkez Adresi:
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul
Telefon:

0552 817 62 52 0216 349 34 09 WhatsApp USA +1 251 901 38 38 WhatsApp TR +90 552 817 62 52

Yorumlar

 • Asiye dedi ki:

  Almanya’nın yaşam kalitesi ve iş imkanları da oldukça çekici. Mezun olduktan sonra kariyerime burada devam etmeyi düşünüyorum.

 • Arzu dedi ki:

  Almanya’da master yapma fırsatı bulan herkese bu deneyimi yaşamalarını şiddetle öneririm

 • Emine dedi ki:

  Üniversitelerin uluslararası öğrencilere yönelik geniş burs olanakları sayesinde, maddi açıdan daha erişilebilir bir eğitim almak mümkün oldu.

 • Derin dedi ki:

  Almanya`da kendinizi Türkiye, de evinizde gibi hissediyorsunuz. bu da Studiewell sayesinde mümkün oldu.

Bir Yanıt bırakın