Skip to main content

Almanya’da Ücretsiz Üniversite Eğitimi Studiewell

Almanya’da eğitim almayı mı düşünüyorsun? Peki, ülkedeki devlet üniversitelerinin diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak ücretsiz eğitim sağladığını biliyor musunuz? Almanya’da ücretsiz üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin hayalleri arasında yer almakta ve öğrenciler, Almanya’da üniversite eğitimi almak için yollar aramaktadır. Studiewell ekibi olarak sizler için hazırladığımız yazının sizlere Almanya’da eğitim hakkında kafanızda oluşabilecek problem ve sorular için ışık tutmasını dileriz.

Almanya’da Ücretsiz Üniversite Eğitimi - Oturum - Studiewell

Almanya’da Ücretsiz Üniversite Eğitimi – Oturum – Studiewell

Yurt dışında en iyi eğitim veren üniversitelerde ücretsiz bir şekilde eğitim almak istiyorsanız Almanya sizin için uygun bir seçim olacaktır. Almanya’da verilen eğitim ücretsiz olmakla birlikte bu sadece Almanya vatandaşı ya da Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin vatandaşları ile sınırlı değildir. Almanya’da okuyan tüm uluslararası öğrenciler için bu imkanlar sağlanmaktadır.

Merkez Adresi:

Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul

Şube Adresi:

Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:24 Hukukçular Sitesi K:1 D:8 Mecidiyeköy Şişli, İstanbul

ABD Adresi:

228 Hamilton Avenue, 3rd Floor, Palo Alto, CA 94301, Amerika Birleşik Devletleri

Üstelik, ücret talep eden az sayıdaki üniversitelerde yıllık harç miktarı 200-500 Euro civarında ve bu kayıt ücretlerinin miktarları üniversiteye ve programa göre değişiklik gösteriyor. . Aynı zamanda eğitim dönemi süresince öğrencilerin öderken en çok zorlanacağı dönemlik ücretler, öğrenci otobüs kartları, öğrenci kafeleri ve diğer idari ücretler gibi masrafların karşılanmasına da yardımcı olurlar.

Almanya`da Üniversite Okumak

Sanılanın aksine Almanya’daki ücretsiz eğitime sahip olmak için Almanca bilmek gerekmiyor. 200’den fazla ücretsiz eğitim veren Alman üniversitesi, dil bilmeyen yabancı öğrencilere İngilizce eğitim veren binlerce ücretsiz lisans ya da yüksek lisans programı sunmaktadır.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Kaç Yıl Sürer?

Almanya, eyaletlerden oluşan bir ülke olması dolayısıyla her eyaletin eğitim sistemi farklılık gösterebilmektedir.

Almanya üniversitelerinde eğitim 2 bölüme ayrılmaktadır;

Temel Eğitim (Grundstudium): Bu bölümde öğrencilerin eğitim programlarıyla ilgili temel bilgiler kazandıkları kısımdır. Bu eğitim, öğrencinin üniversitedeki ilk 2 yılı boyunca sürer.

Ana Eğitim (Hauptstudium): Bu bölüm alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin daha derinlemesine bilgiler edinmesini sağlayan kısımdır.

Almanya’da lisans eğitimi 3 senelik bir süreye sahip iken yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde bu iki sene sürmektedir.. Ancak Almanca bilgisi olmayan öğrenciler lisans eğitimlerine başlamadan önce, hazırlık sınıfı öğrencileri için verilen programı başarıyla tamamlayınca Bachelor yani lisans diplomasına sahip olur. Almanya’da verilen bu eğitimlerde bazı bölümlerden mezuniyet olmak için en son eyalet sınavı adı verilen Staatsprüfung uygulaması yapılmaktadır.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Kaç Yıl Sürer - Lisans - Yüksek Lisans - Studiewell

Almanya’da Üniversite Eğitimi Kaç Yıl Sürer – Lisans – Yüksek Lisans – Studiewell

Almanya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları

Almanya’da üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız, öncelikle Alman üniversitelerinin şartlarına uymalısınız. 12 yıllık geçerli bir öğretim diplomasına sahip olmak bunun başında geliyor. Türkiye’de üniversite sınavına 100’lükten sonra kazanacağımız bölüm Almanya’da okumayı planladığınız ürünle aynı ya da benzer olmalıdır. Devlet ya da özel üniversite olması fark etmeden kazanmış olduğunuz 4 yıllık lisans programını ÖSYM tarafından verilen kazandığınızı gösteren belge ile ispatlamanız gerekmektedir.

Telefon

0552 817 62 52 0216 349 34 09 

WhatsApp USA +1 251 901 38 38  

WhatsApp TR  +90 552 817 62 52

Mezun olduğunuz liseden Abitur, IB ve GIB diplomalarınız varsa; Türkiye’deki denklik belgenizin olmasının bir önemi yoktur. Almanca dil seviyenizin eğitim alabilecek düzeyde olması gerekmektedir. Başvuru yaptığınız üniversite tarafından kabul edilen Almanca dil sertifikası ile Almanca dil seviyenizi belgeli olarak ispat etmeniz gerekmektedir. Alman üniversiteleri tarafından kabul edilen dil sertifikaları her üniversite için değişkenlik gösterebilir. Bu üniversiteler genellikle C1 seviyesinde olan uluslararası geçerli sertifikaları onaylamaktadır.

Almanya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları - Yurt Dışı Eğitim - Studiewell

Almanya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları – Yurt Dışı Eğitim – Studiewell

Eğer Almanca dil seviyeniz yeterli seviyede değilse bunun için şartlı kabul alternatifinin seçebilir ve Almanca hazırlık eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Makalemizde aklınızda olan sorunu bulamadıysanız sitemiz  https://www.studiewell.com/blog/ ‘daki diğer başlıklara göz gezdirebilirsiniz. Almanya üniversitelerinde ücretsiz eğitim konusu ile ilgili daha detaylı bilgileri saygı olmak istiyorsanız bunun için web sitemizde bulunan iletişim kısmını kullanabilirsiniz. Böylece bize ulaşarak merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Studiewell İle İletişime Geçinizi!

Almanya’da ücretsiz üniversite eğitimi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Daha detaylı bilgi almak açık için adresimizde bizi ziyaret ederek konunun uzmanlarıyla görüşebilirsiniz.

One Comment

  • Leyla dedi ki:

    Studiewell farkını yaşamanızı tavsiye ederim. Kesinlikle deneyimlemelisiniz.

Bir Yanıt bırakın