Skip to main content

Almanya`da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell

Studiewell danışmanlık ile Almanya`da yüksek lisans yapmak istiyorsanız iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Almanya gibi Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden birinde yüksek lisans yapmayı mı düşünüyorsun? Studiewell ekibi olarak ihtiyacınızın olabileceğini düşündüğümüz her detayı eklediğimiz bir yazı hazırladık.

Almanya, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri ve matematik alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim görmek için yurt dışını tercih etmek isteyen öğrencilerin gözde ülkelerinden biridir.  Dünya çapında özellikleriyle göz dolduran Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için sayısız yüksek lisans programları yer almaktadır.

Almanya’da Yüksek Lisans

Yüksek lisans yaparken tercih edilen akademik programlara göre yüksek lisans süresi 1 yıl ya da 2 yıl olarak değişmektedir. 2 yıllık yüksek lisans programlarını tercih eden öğrenciler aldıkları eğitimin tamamlanması için kendi branşları ile alakalı tez hazırlamaktadır.

Almanya'da Yüksek Lisans - İmkanları - Fırsatları - Sınavları - Studiewell com

Bu tezler hazırlanırken tez danışmanları tarafından gerekli koordinatörlük yapılmaktadır. Bu eğitim için Almanya’yı tercih eden öğrencilere Almanca tercih İngilizce dil tercih imkanı da bulunmaktadır.

Almanya`da Üniversite Okumak

Almanya’da yüksek lisans eğitimi için öncelikli olarak 4 yıllık lisans eğitimini bitirmek gerekmektedir. Bu eğitimi bitirenler aşağıdaki kutlamalardan birini almaya hak kazanırlar.

Bachelor | Diplom (Fizik, Matematik vb. bölümler için verilen diploma türü)

Master | Magister (Felsefe, İngiliz Dili veya Alman Dili gibi bölümlere verilen diploma türü)

Nereden Başlamalıyım?

İlk olarak kendinize uyan bir program bulmak sizin kendi planlarınızı yapmanızda size en büyük avantajı sağlayacak unsurdur. Size uyduğunu düşündüğünüz programlara başvururken yapmanız gereken bir diğer şey de Almanca veya İngilizce dillerinden birini yeteri kadar bildiğinizi gösteren belgelerden birini (IELTS/TOEFL) almaya çalışmak. Bunun sonrasında başvurduğunuz eğitim kurumundan sonuçlarınızı beklemelisiniz.

Nereden Başlamalıyım - Almanya`da Üniversite Eğitimi - Studiewell com

Nereden Başlamalıyım – Almanya`da Üniversite Eğitimi – Studiewell

Okuldan okula değişebilir fakar lisans ortalamanızın da yüksek lisansa seçilirken size bir etki etmeyeceğini belirtmek isteriz. Tek yapmanız gereken hedef üniversitelerinizin koşullarını okuyup ona göre bir yol çizmek!

Almanya’da Verilen Burslar

Jean Monnet Bursu, DAAD Bursu, Konrad – Adenauer Derneği Bursu gibi çeşitli Almanya’da verilen burslar seçenekleriyle maddi bir sponsor bularak yüksek lisans hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Aklınızda kalan soru işaretleri için https://www.studiewell.com/blog/ ‘dan bize ulaşmayı unutmayınız.

Almanya’da Verilen Burslar - Ne Kadar - Studiewell com

Almanya’da Verilen Burslar – Ne Kadar – Studiewell com

Almanya`da Yüksek Lisans Yapmak için İletişim

Studiewell eğitim kariyer danışmanlık firmasıyla yurt dışında kariyer yapabilir, oturum imkanına kavuşabilirsiniz. İletişime geçiniz.

Merkez Adresi:

Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul

Şube Adresi:

Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:24 Hukukçular Sitesi K:1 D:8 Mecidiyeköy Şişli, İstanbul

ABD Adresi:

228 Hamilton Avenue, 3rd Floor, Palo Alto, CA 94301, Amerika Birleşik Devletleri

Telefon

0552 817 62 52 0216 349 34 09 WhatsApp USA +1 251 901 38 38  WhatsApp TR  +90 552 817 62 52

Eposta

info@studiewell.com

Yorumlar

Bir Yanıt bırakın