Skip to main content

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell

Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden birinde Almanya’da yüksek lisans yapmayı mı düşünüyorsun? Studiewell ekibi olarak ihtiyacınızın olabileceğini düşündüğümüz her detayı eklediğimiz bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar!

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell – Studiewell

Almanya, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri ve matematik alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim görmek için yurt dışını tercih etmek isteyen öğrencilerin gözde ülkelerinden biridir. Dünya çapında özellikleriyle göz dolduran Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için sayısız lisans programları yer almaktadır. Ayrıca İngilizce ve Almanca tercihlerin olması ülkeyi tercih edecek öğrenciler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Almanya Üniversite Başvurusu

Almanya üniversite lisans başvurusu yapmadan önce öğrenciler bazı konulara dikkat etmelidir. Öncelikli olarak yapılan başvurunun zamanının erken olması ve geç kalınmaması gerekmektedir. 3 ve yaz şeklinde iki farklı akademik dönem bulunan Almanya’da kış dönemi Eylül ayında başlarken Şubat ayında sona ermektedir.

Almanya’da Yüksek Lisans Master Yapmak

Verilen aranın ardından Mart ayında başlayan yaz dönemi Ağustos ayında sona ermektedir. Kış dönemi başvurularının belgeleri 15 Temmuz, yaz döneminin belgeleri ise 15 Ocak tarihine kadar tamamlanmalı ve kayıtlara başvurulmalıdır.

Almanya Üniversite Başvurusu - Studiewell com

Almanya Üniversite Başvurusu – Studiewell

Başvurular için gerekli belgeler:
Mezun olduğunuz kurumdan alacağınız lise diploması.
ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi.
Başvuracağınız üniversiteye yazılmış niyet mektubu.
Pasaport.
Biyometrik fotoğraf.
İngilizce ve Almanca dili yeterlilik belgesi. Almanya’da üniversite başvuruları için genel olarak İngilizce’de TOEFL 550 ya da IELTS 6.5 test sonucu istemektedir.
Almanya’da lisans eğitimi veren bazı üniversiteler ve bu üniversitelerde yer alan programlarda Almanca dil yeterliliğinizin bulunması ve Bunu kanıtlamanız sizden talep edilir. Bunun için Üniversiteye giriş sırasında yapılan Almanca dil sınavı olan TestDaf ya da DSH yeterlilik belgelerinden birini almış olmanız gerekmektedir. Her üniversitenin kendine özel tarihleri olacağı için hedeflediğiniz üniversitenin sayfasından tek tek tarihlere bakmakta fayda var.

Burs ve Ücretsiz Üniversiteler

Ülkede lisans yapmak isteyen öğrenciler için çeşitli devlet bursları bulunmaktadır ve ayrıca Alman Devleti’nin kendi üniversitelerinde okumak isterseniz de yatıracağınız tek ücret harç olacaktır.

Burs ve Ücretsiz Üniversiteler - Studiewell com

Burs ve Ücretsiz Üniversiteler – Studiewell

Sitemizde size sunulan hizmetler ile Almanya’da yüksek lisans yapmak için nasıl başvuru işlemlerini yapacağınız ve vize, konaklama ve kayıt gibi işlemleri nasıl yapacağınız konusunda çözüme ulaşabilirsiniz.

Merkez Adresi: Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul
Telefon: 0216 349 34 09
WhatsApp TR: +90 552 817 62 52

 

Yorumlar

  • Kemal dedi ki:

    Almanya’da eğitim almak herkesin hayali ve düşüncesi benimde öyle, bu sitede yer alan makalelerde akllımdaki sorulara cevap oluyor.

  • Gamze dedi ki:

    Yüksek lisans master yaparak belli bir süre Almanya’da çalıştım ve sonra ülkeme döndüm. Çalışma hayatımda da yurt dışında eğitim almanın avantajlarını yaşadım.

Bir Yanıt bırakın