Skip to main content

Almanya`da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell

Almanya`da yüksek lisans yapmanın faydaları saymakla bitmez. Makalemizi okuduğunuzda bütün detaylara hakim olacaksınız. Almanya gibi Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden birinde yüksek lisans yapmayı mı düşünüyorsun? Studiewell ekibi olarak ihtiyacınızın olabileceğini düşündüğümüz her detayı eklediğimiz bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar!

Almanya`da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell - Studiewell com

Almanya`da Yüksek Lisans Yapmak Studiewell – Studiewell

Almanya, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri ve matematik alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim görmek için yurt dışını tercih etmek isteyen öğrencilerin gözde ülkelerinden biridir. Dünya çapında özellikleriyle göz dolduran Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için sayısız yüksek lisans programları yer almaktadır.

Almanya’da Yüksek Lisans Programları

Almanya’da yüksek lisans yaparken tercih edilen akademik programlara göre yüksek lisans süresi 1 yıl ya da 2 yıl olarak değişmektedir. 2 yıllık yüksek lisans programlarını tercih eden öğrenciler aldıkları eğitimin tamamlanması için kendi branşları ile alakalı tez hazırlamaktadır. Bu tezler hazırlanırken tez danışmanları tarafından gerekli koordinatörlük yapılmaktadır. Bu eğitim için Almanya’yı tercih eden öğrencilere Almanca tercih İngilizce dil tercih imkanı da bulunmaktadır.

Almanya'da Yüksek Lisans Programları - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Programları – Studiewell

Almanya’da yüksek lisans eğitimi için öncelikli olarak 4 yıllık lisans eğitimini bitirmek gerekmektedir. Bu eğitimi bitirenler aşağıdaki kutlamalardan birini almaya hak kazanırlar.
Bachelor | Diplom (Fizik, Matematik vb. bölümler için verilen diploma türü)
Master | Magister (Felsefe, İngiliz Dili veya Alman Dili gibi bölümlere verilen diploma türü)

Nereden Başlamalıyım?

İlk olarak kendinize uyan bir program bulmak sizin kendi planlarınızı yapmanızda size en büyük avantajı sağlayacak unsurdur. Size uyduğunu düşündüğünüz programlara başvururken yapmanız gereken bir diğer şey de Almanca veya İngilizce dillerinden birini yeteri kadar bildiğinizi gösteren belgelerden birini (IELTS/TOEFL) almaya çalışmak. Bunun sonrasında başvurduğunuz eğitim kurumundan sonuçlarınızı beklemelisiniz.

Nereden Başlamalıyım - Studiewell com

Nereden Başlamalıyım – Studiewell

Okuldan okula değişebilir fakar lisans ortalamanızın da yüksek lisansa seçilirken size bir etki etmeyeceğini belirtmek isteriz. Tek yapmanız gereken hedef üniversitelerinizin koşullarını okuyup ona göre bir yol çizmek!

Almanya’da Verilen Burslar

Jean Monnet Bursu, DAAD Bursu, Konrad – Adenauer Derneği Bursu gibi çeşitli Almanya’da verilen burslar seçenekleriyle maddi bir sponsor bularak yüksek lisans hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Almanya’da Verilen Burslar - Studiewell com

Almanya’da Verilen Burslar – Studiewell

Almanya’da yüksek lisans yapmanın faydaları için aklınızda kalan soru işaretleri ile ilgili bize ulaşmayı unutmayınız.

Merkez Adresi: Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul
Telefon: 0216 349 34 09
WhatsApp TR: +90 552 817 62 52

 

Yorumlar

  • Tuğba dedi ki:

    Her şeyden önce dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir Almanya. Ben eğitim gördüğüm süre içerisinde hem çalıştım, hem okudum hem de gezdim.

  • Salih dedi ki:

    Almanya’da okumak herkes gibi benimde hayalim kafamda bı kaç sorunun cevabını bu makalede buldum teşekkür ederim

Bir Yanıt bırakın