Skip to main content

Polonya’da Yüksek Lisans Master Yapmak

Polonya’da yüksek lisans master şartları ile ilgili öğrencilerin aklında birçok soru işareti bulunmaktadır. Yükseköğrenim hayatının iş hayatı ve kariyer planlamasında büyük role sahip olduğunu biliyoruz. Kaliteli bir eğitim süreci yaşamak ve önemli deneyimler elde etmek amacıyla yurt dışı lisans eğitim programlarını tercih etmek akıllıca bir seçimdir. Bunlar arasında Polonya en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Polonya’da Yüksek Lisans Master Yapmak - Studiewell com

Polonya’da Yüksek Lisans Master Yapmak – Studiewell

Polonya’da yüksek lisans master eğitimleri akademik yönden en yüksek düzeyde geliştirilmiş kadrolarla öğrencilere sunulmaktadır. Buda önemli bir eğitim farkı demektir. Çünkü alışıla gelmeyen bir eğitim sistemi sunulması nedeniyle kariyer ve okuduğunuz bölümle ilgili kendinizi geliştirmeniz de mümkün olacaktır.

Polonya’da Yüksek Lisans Bölümleri

Polonya’da yüksek lisans bölümleri oldukça fazla dikkat çeken bölümlerdir. Çünkü gelişi güzel bir eğitim programıyla sunulmamaktadır. Yüksek lisans bölümleri ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.
• Uluslararası İlişkiler
• Mühendislik bölümleri
• Medikal üniversiteler
• Sosyal bilimler
• Tıp
• Diş Hekimliği
• Psikoloji
• Uluslararası Ekonomi
• Lojistik
• MBA programları
Genel bakımdan çok yönlü değerlendirilecek yüksek lisans bölümlerine ilişkin en dikkat çekici olanları medikal üniversiteleridir.

Polonya’da Yüksek Lisans Bölümleri - Studiewell com

Polonya’da Yüksek Lisans Bölümleri – Studiewell

Çünkü çoğu ülkede bu bölümlere yer verilmemiştir. Makine mühendisliği, Mekatronik, İnşaat Mühendisliği veya Bilgisayar mühendisliği bölümleri de vardır. Genel bakımdan tezli programlara sahip olan Polonya üniversiteleri yüksek talep görmektedir. Taleplerin çok yoğun olmasına rağmen uygun ve ekonomik bir öğrenim şekline sahip olunması Polonya yüksek lisans eğitimlerinde mümkündür. Kısaca talep artışı olmasına karşılık mevcut artışlar en düşük şekilde yapılmaktadır.

Polonya Yüksek Lisans Eğitiminin Avantajı

Polonya yüksek lisans eğitiminin avantajı ekonomik açıdan uygunluğuyla ilişkilidir. Ayrıca AB ülkelerinden biri olması ve ekonomik olmasıyla dikkat çekmektedir. Makul bir eğitim şekli her ailenin ve eğitim hayatını tamamlamak isteyen kişilerin talebine uygunluk sağlamaktadır.

Polonya Yüksek Lisans Eğitiminin Avantajı - Studiewell com

Polonya Yüksek Lisans Eğitiminin Avantajı – Studiewell

Polonya’daki yüksek lisans eğitimleri İngilizce olarak verilmektedir. Bu nedenle bir yandan da dil geliştireceğiniz bir yer avantajını da yaşamış olursunuz. Polonya üniversiteleri Türk üniversitelerinden daha üst standartlara sahip olması nedeniyle de avantajlıdır. Kariyer hayatına doğrudan etki edecek avantaj sunmaktadır. Yüksek lisans eğitimleri ve programlarının en iyi olduğu yerleri öğrenip iyi bir eğitim almak için Studiewell ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Telefon:
0552 817 62 52
0216 349 34 09

Merkez Adresi:
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. H. Fazlıoğlu İş Merkezi No:19 K:3 D:10 Kadıköy, İstanbul

Yorumlar

  • Selim dedi ki:

    Polonya eğitim açısından harika bir ülke eğitim fırsatları bol olan bir ülke

  • Serenay dedi ki:

    Polonya’da yüksek lisans yapma şartları oldukça kolay. Gitmek isteyenlere önerebilirim. Hem ekonomik açıdan uygun hem de çok güzel bir ülke.

Bir Yanıt bırakın