Skip to main content

Studiewell ile Almanya’da Master

Almanya`da Master Nasıl Yapılır? sorusunun doğru cevabını bulmanız halinde kariyerinizde başka bir ülkede devam edebilirsiniz. Dünyanın en gelişmiş beş büyük ekonomisinden biri olan Almanya`da master yapmayı kim istemez ki? Ancak bunun için de bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

Studiewell ile Almanya'da Master - Studiewell com

Studiewell ile Almanya’da Master – Studiewell

Studiewell olarak kariyer yolculuğunuzda öğrencilere yolu aydınlatma ve kariyer yolculuğunda katkı sunmaya devam ediyoruz. Almanya`da yüksek lisans(master) yapmak istiyorsanız uzmanlarımızdan konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirisiniz.

Almanya’da Master Kaç Yıl?

Almanya`da üniversite eğitimi görmenin birçok faydası vardır. Eğitim süresi Türkiye`ye göre daha kısa sürmektedir. Lisans süresi 3 yıl, yüksek lisans(master) süresi 2 yıldır. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler hiç vakit kaybetmeden yüksek lisana başlayabilir. Zaman açısından çok önemli bir avantaj elde eden öğrenciler, mezun olduktan sonra oturum almak ve çalışma koşullarında da avantajlı konuma gelmektedir.

Almanya`da Yüksek Lisans(Master)

Ayrıca yüksek lisans yapmak için çok yüksek bütçe ayırmanıza gerek yoktur. eğitim bütçesi çok yüksek olan Almanya, yurt dışından gelen öğrenciler için da cazibe merkezi konumundadır. Studiewell danışmanlık firmasının uzmanlarından alacağınız rehberlikle harika bir kariyer yapabilirsiniz. Barınma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir aile sıcaklığında sizi karşılayacak, kayıt dönemini sorunsuz atlayacak ve olası problemlerle karşılaştığınızda Studiewell uzmanlarından destek alabileceksiniz. Haydi öğrenciler! Sizi bekleyen bu harika fırsatı kaçırmayın deriz. Yurt dışında ve özellikle dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi olan Almanya`da gezecek, farklı kültürleri tanıyacak ve dilinizi geliştirmiş olarak Türkiye`ye dönmüş olacaksınız.

Almanya'da Master Kaç Yıl - Studiewell com

Almanya’da Master Kaç Yıl – Studiewell

Almanya`da Yüksek Lisans Ücretleri

Üniversitelerin büyük çoğunluğunun ücretsiz olduğu Almanya`da, ücretli olan üniversiteler de çok küçük meblağlar almaktadır. Almanya`nın en iyi üniversiteleri dahil olmak üzere 350-500 Euro arasında değişen yıllık maliyetler söz konusudur. Yaşam maliyetlerinin de 450-600 Euro arasında değişen ülkede bir öğrencinin maddi olarak hiçbir zorluk yaşamadan hem lisans eğitimini tamamlaması hem de yüksek lisans(master) yapması mümkündür.

Almanya'da Yüksek Lisans Ücretleri - Studiewell com

Lisans ve yüksek lisan yapmak için bazı kriterlerden kısaca bahsetmek istiyoruz: Türkiye`de bir üniversitede okumaya hak kazanmak gerekir. Almanca bilmeyenler için bir yıllık hazırlık süresi vardır. Dil seçenekleri olduğu için İngilizce eğitim almak mümkündür. Almanya`da master nasıl yapılır? makalesinin bu konuda faydalı olacağını umarak bitiriyoruz. Detaylar için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Telefon:

0552 817 62 52

Yorumlar

 • Ela dedi ki:

  Master programım, alanımda uzmanlaşmak ve uluslararası bir ortamda eğitim almak için mükemmel bir fırsat sunuyor

 • Yunus dedi ki:

  Öğretim kadrosu çok deneyimli ve öğrenci odaklı bir yaklaşıma sahipler.

 • Fatma dedi ki:

  Aynı zamanda, üniversite kampüsü ve şehirdeki etkinlikler, sosyal yaşantımı renklendiriyor.

 • Nez dedi ki:

  Bence kesinlikle doğru bir danışmanlık şirketinin rehberliğinde gitmelisiniz. Ben Studiewell ile gittim ve harika bir deneyim kazandım.

Bir Yanıt bırakın