Skip to main content

Almanya`da Yüksek Lisans Fırsatları

Dünyaca ünlü prestijli üniversiteler arasında yer alan Almanya`da ücretsiz yüksek lisans yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yüksek lisans (master) fırsatlarını değerlendirmek isteyen öğrencilere her türlü kolaylığı sağlayan Studiewell eğitim kariyer ve danışmanlık firması ile kariyerinizde çok farklı bir pencere açabilirsiniz. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Almanya, teknolojik ürünlerin ihracatında da önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Sadece yüksek lisans(master) yapmakla kalmayacak olan öğrenciler aynı zamanda sektör ile iç içe çalışma fırsatını da yakalamış olacaklar. Müthiş bir deneyim kazanacak olan öğrencilerin mesleki kariyerlerinde de yükselmesi kolay olacaktır.

Almanya'da Yüksek Lisans Fırsatları - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Fırsatları – Studiewell

Türkiye ile Almanya arasında büyüyen ticaret hacmine paralel olarak iki ülke arasında gelişen ikili ilişkiler de artarak devam etmektedir. Almanya, ya seyahatin kolay olması, vize alma kriterlerinin diğer ülkelere göre daha basit olması ve Almanya`da yüksek lisans (master) yapmanın kolay olduğu bilinmektedir. Özellikle eğitim alanında yapılan devasa yatırımlar ile eğitim maliyetlerini düşüren Almanya, öğrenciler için tam bir cazibe merkezidir.

Yüksek Lisans Ücretleri

Almanya`da ücretsiz yüksek lisans imkanları da mevcuttur. Ücretli olan üniversiteler de uygun bir fiyata okumak mümkündür. 350-600 Euro yıllık ücretlere istediğiniz her üniversitede eğitim alabilir, kabul almanız halinde ücretsiz yüksek lisans yapabilirsiniz. Yüksek lisan eğitiminizi tamamladıktan sonra oturum alabilir, kariyerinize Almanya, da devam edebilirsiniz. Üstelik Almanya, da üniversite okumak ve yüksek lisans yapmanın avantajıyla dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kabul almak daha da kolay olmaktadır.

Almanya`da Yüksek Lisans(Master)

Doğru rehberlik danışmanlık almak çok önemlidir. Aslında yurt dışında eğitim almak göründüğü gibi çok zor değildir. Bu noktada öğrencilerin uzman eğitimcilerden danışmanlık almaları çok önemlidir. Studiewell sadece Türkiye`den değil, öğrencilerin ücretsiz üniversite okumak, ücretsiz yüksek lisans yapmak istedikleri ülkelerden de uzmanlarla çalışmaktadır. Başta Almanya ve Polonya olmak üzere; Amerika, Kanada, Macaristan, Hollanda gibi dünyanın birçok ülkesine öğrenci gönderen firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yüksek Lisans Ücretleri - Studiewell com

Yüksek Lisans Ücretleri – Studiewell

Almanya`da Yüksek Lisans Kaç Yıl?

Almanya`da yüksek lisans yapma süresi 2 yıldır. Bazı bölümlerde bu süre 3 yıla çıkabilir. Yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler, lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra doğrudan yüksek lisans yapabilirler. Üniversite not ortalaması veya herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur.

Almanya'da Yüksek Lisans Kaç Yıl - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Kaç Yıl – Studiewell

Telefon:

0552 817 62 52

0216 349 34 09

Yorumlar

 • Nurgül dedi ki:

  Almanya aklımdaki eğitim yerlerinden birisiydi bu yazı çok iyi oldu benim için teşekkürler

 • Halil dedi ki:

  Öğrenim için Almanya’ya taşınma kararımda tereddüt ettim, ancak sonunda bu harika fırsatı kaçırmak istemedim

 • Mustafa dedi ki:

  Almanya’da ücretsiz yüksek lisans imkanını düşünen herkese tavsiye ederim

 • Berkay dedi ki:

  Almanya`yı tercih etmemin en büyük nedenlerinden biri de eğitimin ücretsiz olmasıydı.

Bir Yanıt bırakın