Skip to main content

Almanya’da Master Şartları

Almanya`da master yapmak istiyorum. Bu konuda nerden yardım alabilirim? Diyenlerden iseniz hemen iletişime geçiniz. Studiewell eğitim kariye ve danışmanlık hizmetleri uzmanları bu konuda size rehberlik yapacak ve bütün süreç boyunca yanınızda olacaktır. Size bir telefon uzakta olan uzmanlarımızla Almanya`da yüksek lisans(master) ile ilgili konu hakkında detaylı bilgi alışverişinde bulunabilir, kariyeriniz hakkında uzman görüşlerini alabilirsiniz. Almanya gibi her öğrencinin hayalini süsleyen gelişmiş bir ülkede master yapmak size çok büyük avantaj kazandıracaktır.

Almanya'da Master Şartları - Sınav Ortalaması - Studiewell com

Almanya’da Master Şartları – Sınav Ortalaması – Studiewell

Yapmanız gereken tek şey biraz cesaretli olup ilk adımı atmaktır. Elbette bu ilk adımı doğru yerden danışmanlık alarak atmanız gerekiyor. Studiewell bu konuda uzman ekip kadrosuyla yurt dışında ve özellikle Almanya`da kariyer yapmak isteyen öğrencilere rehberlik etmektedir.

Almanya`da Yüksek Lisans(Master)

Almanya`nın Türk öğrenciler için diğer ülkelere göre birçok avantajı bulunmaktadır. 1970`li yıllarda çalışmak amacıyla oraya giden ve vatandaşlık alan Türklerin yoğun olarak yaşamasından bahsediyorum. 5 milyondan fazla Türkün Almanya`da ikamet etmesi, iki ülke arasındaki sıkı ilişkiler ve tabi ki Almanya`nın çok gelişmiş ülkeler arasında bulunması ilk bakışta sayılacak avantajlardır. Hem yüksek lisans(master) yapacak hem de farklı kültürler ile tanışma fırsatını yakalayacaksınız. Eğitimini aldığınız bölümle ilgili sektörel bazda da çok farklı tecrübeler edinebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle hemen iletişime geçmenizdir.

Almanya’da Yüksek Lisans Ücretleri

Almanya`da master yapmak isteyen öğrencilerin en çok sorduğu soruların başında bu soru gelmektedir. Çünkü Almanya gibi gelişmiş bir ülkede kabul almak ve master yapmak çok zor olarak bilinmektedir. Oysaki durum bunun tam tersidir. Çünkü Almanya`da yüksek lisans (master) ücretsizdir. Sadece bazı üniversitelerde katkı payını ödemek için alınan 100-300 Euro arasında bir ücret alınmaktadır.

Almanya'da Yüksek Lisans Ücretleri - Master - Studiewell com

Almanya’da Yüksek Lisans Ücretleri – Master – Studiewell

Studiewell size barınma konusunda da destek olacak ve bütçenizi zorlamayacak şekilde eğitiminizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Türkiye`ye dönüşte ise çok büyük avantaja sahip olacak ve iş bulma konusunda rakiplerinizin birkaç adım önünde olacaksınız. Hem yabancı dilinizi geliştirmiş hem de yurt dışında tecrübe kazanmış biri olarak elbette rakiplerinize göre daha çok tercih edilme fırsatını yakalayacaksınız.

Almanya’da Ücretsiz Eğitim

Almanya`da master yapmak ücretsizdir. Sadece master yapmak değil, üniversite okumak da ücretsizdir. Almanya önümüzdeki yıllarda yurt dışından gelen öğrenciler için ücretli eğitime geçmeyi düşünse de 2023-2024 eğitim yılında da ücretsiz eğitim politikasına devam edecek.

Almanya'da Ücretsiz Eğitim - Oturum Şartları - Studiewell com

Almanya’da Ücretsiz Eğitim – Oturum Şartları – Studiewell

Dünyanın birçok ülkesinden okumak için başvuruda bulunan milyonlarca öğrenciden biri olmak ve Almanya`da ücretsiz üniversite okumak istiyorsanız Studiewell ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:

0552 817 62 52

Yorumlar

  • Sevil dedi ki:

    Yurt dışında master yapmayı düşündüğümde bu konuda yardım alabileceğim bir danışmanlık aramıştım. İnternetten Studiewell ile iletişime geçtim. Gerçekten de harikasınız.

  • Yamaç dedi ki:

    Almanya her kişi için en uygun eğitim yeri.

  • Sude dedi ki:

    Almanya`da master yaptım. Birçok Türk arkadaşımla da bol bol gezdik, eğlendik.

Bir Yanıt bırakın